Wirtualizacja zasobów IT firmy

W jakiejkolwiek dziedzinie naszej egzystencji mamy nadzieję się odnaleźć jak najdokładniej optymalne rozwiązania, które pomogą nam w pełni wykorzystywać śpiący w nas potencjał. Tak samo się zachowujemy, kiedy posiadamy własną działalność. Na nasze szczęście, nowoczesna technika cały czas pomaga nam. Dzięki praktycznym rozwiązaniom z obszaru informatyki jesteśmy w stanie teraz sprawować kontrole nad własnym przedsiębiorstwem łatwiej, a także skuteczniej chronić je przed ewentualnymi sytuacjami awaryjnymi.

Asmax GIGA NAS-Print Serwer

Autor: Veracomp SA
Źródło: Veracomp SA
Taką wygodę zapewnia nam nam popularna wirtualizacja serwerów i desktopów. Należy jednak wiedzieć, że te oba działania znacznie się od siebie różnią.

Wirtualizacja serwerów, a dokładniej tworzenie środowisk wirtualnych, to operacje, mające na celu przede wszystkim zapobieganie olbrzymim stratom, spowodowanym nagłymi usterkami sprzętu IT w naszej firmie. Dzieje się tak dlatego, że kopię bezpieczeństwa maszyny wirtualnej mamy możliwość przywrócić do życia zdecydowanie szybciej, niż komputera stojącego w naszej firmie.

Wirtualizacja serwerów to także zauważalna redukcja kosztów, ponieważ na jednej jednostce nie jest trudno ulokować klika serwerów. Tego typu działania pozwalają nam poprawić jakość funkcjonowania naszej firmy, co pozytywnie wpłynie na jej wizerunek.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei, wirtualizacja maszyn biurowych pozwala nam spojrzeć na nasze stare jednostki stacjonarne łagodniejszym spojrzeniem.Jakikolwiek pracujący jest w stanie mieć wgląd do swojego systemu operacyjnego i aplikacji, jakie są mu potrzebne, a miejsce dowodzenia jest ulokowane na oddzielnym serwerze. Dzięki takiemu rozwiązaniu różne modernizacje wykonuje się bez zbędnego tracenia czasu i płynnie. Zarządzając tym sposobem dużą ilością desktopów, oszczędzamy pieniądze, ponieważ tradycyjne urządzenia zastępujemy tańszymi terminalami.

Wirtualizacja robi w naszych czasach wielką karierę. Platformy Vblock są co raz częściej używane przez rozmaite firmy. Technologie wirtualizacyjne przynoszą przedsiębiorstwom znaczące oszczędności. Do najczęstszych korzyści tego typu rozwiązań, przedsiębiorstwa zaliczają szybkie przystosowanie stanowiska pracy oraz wgląd do desktopu z dowolnego miejsca.