We współczesnych czasach nie tylko komputer służy nam do surfowania po sieci.

Powszechne stały się także smartfony i tablety, na których z powodzeniem można przeglądać strony internetowe, dlatego mobilne strony to dzisiaj wymóg każdej firmy, która chce poszerzać grono klientów oraz dawać możliwość komfortowego dostępu do danych, jakie upowszechniają.

Przekonajmy się, jakie walory wiążą się z prezentowanym rozwiązaniem.
Należy zacząć od tego, iż strona mobilna stworzona jest wyłącznie pod mobilne urządzenia, ponieważ ma inną grafikę, metodę nawigacji, a także domenę – wszystko dostosowane do mniejszych gabarytów ekranu – dlatego też nie może wyglądać jak wersja desktopowa. Zasadniczym wymogiem strony mobilnej jest jej momentalne ładowanie po rozpoznaniu, że internauta wszedł na nią z urządzenia przenośnego. To misja programistów pilnujących wdrożenia nowego kodu. Co zatem zyskuje zaciekawiona osoba?

Nokia X7

Autor: Nokia
Źródło: Nokia

Nade wszystko komfort przeglądania, ponieważ strona natychmiast przystosowując się do ekranu nie zmusza do bezustannego przesuwania palcem treści i powiększania jej, gdyż inaczej trudno byłoby coś przeczytać. (Zobacz co to handel mobilny). Czcionka jest odpowiednia do ekranu, a nagłówki stosownie zmniejszone, by nie zasłaniały nam całego widoku. Tak samo okrojone są pliki graficzne, które na normalnej stronie mogą zajmować nawet cały ekran. Dzięki temu cały portal (zobacz pozycjonowanie długi ogon) ładuje się o wiele szybciej, aniżeli gdybyśmy chcieli wejść na desktopową wersję strony z tabletu. W dodatku strony mobilne są łatwiejsze do wdrożenia, ponieważ istnieje sporo gotowych szablonów, które można zastosować na swoim portalu i znacznie zintensyfikować wszystkie działania.

To przyciągający oko artykuł, jednak oprócz tego sprawdź także inny podobny i w równym stopniu nieszablonowy wpis – my zalecamy to źródło.

Oprócz tego nie ma problemu z umieszczaniem stron wyżej w wynikach wyszukiwania, bowiem wyszukiwarki bez trudności rozpoznają mobilne strony.

Nie da się zaprzeczyć, że warto jest zoptymalizować swoje witryny do wersji mobilnej i ułatwić użytkownikom komfortowe korzystanie z naszych serwisów, co jest nadzwyczaj istotne w przypadku sklepów internetowych. Konsument mający pozytywne doświadczenia chętniej wróci do naszego sklepu oraz dokona kolejnych zakupów aniżeli osoba, która z wysiłkiem kliknęła w wybrany produkt i umieściła go w koszyku. Dobrze jest wziąć pod uwagę to rozwiązanie.

Więcej na