Stań się perfekcjonistą w wybranej dziedzinie

Bardzo poprawnie politycznie mawia się, iż możesz robić wszystko co chcesz, możesz stać się kim chcesz. powinniśmy przyznać, że to trochę amerykańskie gadanie, gdyż każdy człowiek posiada jakieś predyspozycje do bardziej skutecznego wykonywania jednej lub innej rzeczy. istnieją naturalnie geniusze, którzy czego nie dotkną przemieniają w złoto. lecz jest ich niewiele, są to jednostki znakomite. Zresztą, posiadasz pośród swoich kolegów taką osobę? No właśnie.

Autor: HEMMERSBACH

Nie warto się obrażać na tezę, że każdy z nas posiada ograniczenia. Co w takim stwierdzeniu niedobrego, kiedy jedna osoba jest bardziej zdolna od drugiej w tematach technicznych, zagadnieniach matematycznych, a kolejna jest bardziej obyta w myśleniu abstrakcyjnym, twórczym. jedynie zaakceptowanie tego typu różnic i ich przyjęcie, jako coś obiektywnego pozwala stworzyć coś ciekawego ludziom o odmiennych zdolnościach.

Nie staraj się być znawcą od każdej dziedziny, bo będziesz rzeczywiście do niczego. najważniejsza jest wąska specjalizacja, w której można się rewelacyjnie rozwijać. Nie znasz się na systemach komputerowych, jesteś słaby w przedmiotach technicznych, zostaw to lepszym. Praca informatyka to zdecydowanie charakterystyczna działalność, osoba, która zajmuje się programowaniem, rozważa inaczej, niż człowiek, który tworzy książki. W obu tego typu przypadkach powinno odznaczać się niezwykłym skupieniem i nietuzinkowymi umiejętnościami, ale mózgi obu tych osób funkcjonują zupełnie różnie.

pracownik IT podczas pracy

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Co jeszcze czytnik rfid istotne. Nie bój się zmiany, skoro coś ci doskwiera.

Zaaferowały Cię informacje opublikowane w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę, która także Cię się spodoba.

Pracujesz w biurze, w każdy dzień bite osiem godzin, a jednak wiesz, że mógłbyś to robić jako wolny strzelec. Freelancerzy coraz bardziej śmielej kroczą po rynku pracy, czyniąc swoje zadania skuteczniej niż miałoby to miejsce w biurze. wiadomo, tak samo, jak ścisłowiec i humanista czują się korzystniej w innych dziedzinach, podobnie jedna osoba skuteczniej pracuje w biurze, druga jako freelancer.

Najważniejsze to przystosować swoje możliwości do warunków, specyfiki, zadań, czy to w obszarze zadaniowym, czy w innych życiowych dziedzinach. Tak zrozumiane ograniczenia przyniosą więcej pozytywnego niż złego. Po co się oszukiwać, iż damy radę ze wszystkim, a następnie przeżywać? Nie warto, lepiej robić to, co się najlepiej umie. wyniki zawsze będą lepsze.