Oryginalna kartka urodzinowa lub imieninowa

Karki urodzinowe to zawsze udany dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, w dwudziestym pierwszym wieku ten niesamowicie ważny zwyczaj wysyłania do bliskich kartek na urodziny troszeczkę zanika. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są z konieczności skazane na muzealne gabloty?

Nie powinno wcale tak być. Ten stary zwyczaj trzeba chronić oraz podtrzymywać go wśród krewnych, a szczególnie w kręgach młodzieży. Można przy tym nieraz skorzystać z dobrodziejstw Internetu i posłać kartkę pocztą elektroniczną. Lepiej oraz oryginalniej jednak zdecydować się na nieco bardziej tradycyjne podejście.

Tradycyjnym elementem obchodzenia każdych prawie urodzin w kulturze europejskiej jest tort – (http://tort-artystyczny.pl/torty-na-zamowienie/) urodzinowy, jaki ozdobiony jest odpowiednimi świeczkami, których ilość odpowiada wiekowi jubilata. Osoba świętująca dzień urodzin otrzymuje liczne podarki. Ludzie od setek lat słali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na drobnych karteczkach papieru z kolorowymi nadrukami, aby sprawić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało Takiego typu kartki, choćby kartki urodzinowe, aby pokazywać je swoim dzieciom. Takiego typu kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych państwem całego świata. Kartki z różnych krajów z całego globu będą różnić się intrygującymi drobiazgami, wskazującymi na odmienne rejony kulturowe, czy na pewne specyficzne zwyczaje imieninowe. Tak samo sprawa ma się odnośnie świętowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego albo błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza.

Jeżeli spodobał Ci się prezentowany materiał, to niewątpliwie zaciekawią Cię również praktyczne wskazówki, które odnajdziesz tutaj – one pochłoną Cię zupełnie.

Zwyczaj ten jest szczególnie silnie popularny w Polsce, jest również obecny, także w innych regionach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Czasem można spotkać regułę, wedle której jest więcej niż jeden święty lub patron danego imienia. Kartki imieninowe trzeba w takiej sytuacji wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach.

kartki ręcznie robione

Autor: Katarzyna Zydroń
Źródło: abcslubu.pl

W pewnych przypadkach doskonałym posunięciem może okazać się posłanie popularnych oraz docenianych przez większość użytkowników sieci internetowych kartek urodzinowych. W sieci da się napotkać wiele fajnych ofert umożliwiających zrobienie świetnej kartki na różne okazje. Internetowe kartki imieninowe posiadać mogą dodatkowe animacje, a również ścieżki dźwiękowe ze znanych filmów. Najlepiej, aby każdy sam zbadał, jakiego rodzaju kartki dają do wyboru rozmaite serwisy internetowe i nabył taką, jaka najmocniej pasuje do gustu estetycznego solenizanta.