Który Internet dla polskiego biznesu?

Obecny biznes bez normalnego dostępu do Internetu? Nierealne! Nawet jeżeli przykładowo myjnie bądź knajpy zasadniczo mogą poradzić sobie bez akurat Internetu, to jednakowoż w przypadku innych dziedzin jest to nierealne. A zresztą i owe przykłady bądź co bądź są nieco zamieszczone na siłę. W takim razie ustalmy jedno: jeśli mamy własny biznes, nie zamierzamy w najbliższych tygodniach przejść na emeryturę, bez żadnego cienia wątpliwości nie możemy przeoczyć wielkiego oddziaływania Sieci na świat biznesu. Mowa o Polsce, chociaż Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Wietnam albo Australia mają podobnie. Raczej nie ma sensu dawać teraz ludziom korków z geografii, skupmy się na Internecie.

kabel sieciowy

Autor: Robbie Sproule
Źródło: http://www.flickr.com
Który dostawca Internetu jest faktycznie stworzony dla biznesu? No cóż, jeżeli w grę akurat wchodzi internet obliczanie prowizji (SEEV – tylko konkretne informacje), a więc nic dla przeciętnego Nowaka, którego głównie interesuje szybkie oglądanie filmików na Youtube i ściąganie plików z Torrentów, wielce istotnym czynnikiem jest brak awarii. Nawet krótkie awarie są w stanie nie tyle zdenerwować, lecz także bądź co bądź narazić na spore straty natury finansowej. W kolejnym akapicie zainteresowani pewnie zauważą, że co jak co, lecz nie ma najmniejszego sensu oszczędzać na biznesowych rozwiązaniach internetowych…

A więc kiedy jednak wybierzemy coś tańszego, zapewne będziemy mieć nieco powodów do narzekania na akurat awarie. To realny scenariusz, chociaż na szczęście wcale nie jest tak, że w każdym przypadku najatrakcyjniejsza pod względem cenowym oferta internetowa jest słabsza. Jednakowoż to ostrzeżenie, należy uważać na dostawców, ponieważ różnie to bywa.

Inny parametr – szybkość łącza. Internet powinien być mega szybki, ludziom będzie się sporo lepiej pracowało! Kilka dni temu został gdzieś umieszczony ranking krajów, gdzie mieszkańcy mają najszybszy dostęp do Sieci – idź do tej strony Na nieszczęście Polska nie jest w ścisłej czołówce, chociaż i tak z szybkością wcale nie jest tak źle. Trzeba jeszcze umieć oddzielić wielkie ośrodki miejskie od niewielkich miasteczek, wsi. Zatem solidny Net w świecie biznesu to absolutna podstawa.