Firmy oparty dzięki crowdfundingu – jak to działa?

Crowdfunding wciąż jest procesem stosunkowo młodym w Polsce. Na świecie zjawił się trochę wcześniej, zyskując błyskawicznie duże powodzenie. Generalnie polega na wspieraniu finansowo różnych projektów za pośrednictwem Internetu.

crowdfunding ikonografika

Autor: Rocío Lara
Źródło: http://www.flickr.com
Sieć WWW jest bowiem obecnie bardzo powszechnym i chętnie wykorzystywanym środkiem przekazu. Użytkownicy Internetu stanowią bardzo liczną masę, która jest w stanie osiągnąć bardzo dużo przy odpowiednim nakładzie wysiłku. Istota crowdfundingu tkwi w jak największej ilości ludzi, którzy chcą wspierać wybrany przez siebie projekt. Sumy wysyłane przez użytkowników są niezwykle różne, bywają symboliczne. Istotne, by na określony cel wpłaciło jak najwięcej ludzi. Na portalach crowdfundingowych twórca danego projektu wyznacza czas, w którym ma miejsce finansowanie danej rzeczy. Celem jest zgromadzenie danej sumy w podanym czasie.

Przedsięwzięcia wspierane za pomocą crowdfundingu

Praca zespołowa

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com

Crowdfunding to rozwiązanie pozwalające na osiągnięcie bardzo zróżnicowanych celów. Na takich stronach jak indiegogo w Polsce udzielają się różnorodni użytkownicy, część z nich jest na przykład artystami, którzy chcą zrealizować swoje dzieła z pomocą finansowania internetowego.

Często zdarza się, że tą metodą muzycy planują zgromadzić pieniądze na nagranie debiutanckiego albumu i tylko dzięki tym formom finansowania może im się to udać. Na portalach tego typu można znaleźć też projekty w kwestii chęci utworzenia swojego biznesu przez niektóre osoby. Jest również spora część przedsięwzięć opierających się na zagranicznych podróżach, na które gromadzone są środki.Finansowanie społecznościowe w Polsce

Jak już było wspomniane w Polsce finansowanie internetowe jest procesem stosunkowo nowym, lecz ulega prężnemu rozwojowi. Na terenie kraju bardzo wielu osobom udało się do tej pory osiągnąć zamierzone cele i spełnić pragnienia dzięki finansowaniu społecznościowemu. Na polski crowdfunding składa się zestaw witryn internetowych, zarówno o charakterze ogólnym, jak i takich, które są typowo przeznaczone do konkretnej dziedziny – crowdfunding w Polsce.

Miej świadomość, że nasze odsyłacze (majapajaczkowska.pl/pl/page/kontakt) kierują jedynie do najbardziej ciekawych stron, na jakich znajdziesz wyłącznie przydatne dane.

Są więc platformy dotyczące wyłącznie projektów o charakterze artystycznym, jak również takie, które dotyczą działalności charytatywnej. Z najpopularniejszych portali tego typu korzysta wiele tysięcy użytkowników.