Dlaczego doszkalanie się nauczycieli jest istotne

Mało kto, że tysiące pedagogów poza pracą w szkole decyduje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Wielu ludzi zazdrości pracy nauczycielom. W końcu nic w tym skomplikowanego… Trzeba jedynie przekazywać informacje o danych fragmentach materiału i wypełniać szkolne dzienniki i świadectwa. Czasem przygotować sprawdzian. Nauczyciel jest w pracy przecież ledwie kilkanaście godzin na tydzień, dodatkowo ma pełne dwa miesiące wakacji – tylko zazdrościć. To bardzo błędne myślenie. To przykre, ale powszechne wśród ludzi.

Masz zamiar przeglądnąć następny wpis na ów obszerny temat? W takim razie wejdź w łącze tu… (http://www.podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-gliwice/) i przenieś się do nowej strony, jaką dla Ciebie opracowaliśmy.

Bardzo pomniejsza pracę nauczycieli i umiejscawia ich na niskiej pozycji w hierarchii.

nauczyciele

Źródło: flickr.com

Spróbujmy jednak choćby chwilę pomyśleć, aby przekonać się, że praca nauczyciela jest niezwykle wymagająca, istotna i odpowiedzialna. Nasze pociechy pragniemy powierzać jedynie porządnym, niezwykle odpowiedzialnym osobom. Chcemy, by otrzymały możliwie najlepsze wykształcenie, żeby były w kontakcie z osobami, które będą dla nich wzorcem i autorytetem. Właśnie takiego typu człowiekiem ma być wychowawca. To nie tylko zadawanie regułek do wyuczenia, odbębnianie klasówek i wypisywanie dziennika. Nauczyciele biorą udział w wychowaniu i budowaniu osobowości naszego dziecka. Każda osoba, która podejmuje pracę w tym zawodzie, naprawdę z powołania, zdaje sobie z tego sprawę i chce wypełniać swoje zadanie doskonale.

Dlatego właśnie kursy dla nauczycieli cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są to szkolenia omawiające wiele kwestii. Od technik przekazywania wiedzy do opanowywania agresji czy rozpoznawania przejawów uzależnienia. Szkolenia nauczycieli często są zapewniane przez placówki edukacyjne, w których są zatrudnieni, czasem jednak jest tak, że należy opłacić je sobie z własnej kieszeni.

Mnóstwo ludzi pracujących w zawodzie nauczyciela sprawdza na bieżąco szkolenia i kursy organizowane przez jakieś centrum doskonalenia nauczycieli. Tak naprawdę tego typu instytucji – trudniących się poszerzaniem kwalifikacji nauczycieli jest parę. trzeba śledzić propozycje szkoleń.

W dzisiejszych czasach oferta szkoleń jest bardzo silnie rozbudowana i dostosowana do potrzeb pedagogów. Na rynku są kursy dla nauczycieli będącymi fachowcami w konkretnych dziedzinach. Są również kursy dla rad pedagogicznych, które koncentrują się na wychowywaniu dzieci i rozwiązywania problemów. Przecież nasze pociechy poza domem najwięcej czasu są w szkole, warto zatem by kadra prezentowała jak najlepszy poziom.

Świetny nauczyciel dokształca się nieustannie, aby swoim uczniom przekazywać wiadomości w zajmujący sposób, oraz służyć im radą i pomocą a także stanowić dla nich wzór. To trudne, ale przy odrobinie wysiłku – możliwe.