Zwierzęta żywe-pamiętajmy o godziwym transporcie

Zwierzę to istota żywa, która podobnie, jak człowiek, odczuwa ból i cierpienie. Wiem, że dla wielu z was te słowa to banał, przecież każdy człowiek z normalną dawką empatii zrozumie drugą istotę, bez zmaczenia czy będzie to człowiek, czy pies. Dla niektórych zwierzę to coś gorszego, to rzecz, którą można traktować, dosłownie, jak przedmiot.

kon

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Można dostrzec to na przykładzie właścicieli psów. Kary cielesne to norma przekazywana z pokolenia na pokolenie. Niełatwo wytłumaczyć tak wychowanym ludzim, dodatkowo również bitym przez swoich rodziców, że to złe, że to do niczego nie prowadzi, a co najważniejsze, że taka praktyka nie wychowa zwierzęcia. Jedynie może uczynić je nieszczęśliwym i nieufnym. Mimo wielu kampanii pozostają osoby, które robią, co chcą i nie otrzymują kary za to. Sposób, w jaki traktujemy swojego psa pozostaje w gestii prywatnej, choć wszystkie odchyły powinniśmy zgłaszać na policję. Inaczej ma się sprawa z transportem zwierząt przez specjalne firmy. W tym wypadku wszystkie procedury muszą muszą się odbyć. Na szczęście coraz rzadziej spotyka się sytuację, że transport prowadzony jest źle. A jak taki transport powinien wyglądać? Omówmy go na przykładzie transportu koni (czytaj więcej o transporcie zwierząt).

Konie, tak samo jak ludzie, odczuwają skutki męczącego podróżowania, co więcej, dla niego taki transport może skończyć się bardzo źle. Stała, przez całą drogę pozycja stojąca może powodować urazy, dzieje się to w źle wykonanych środkach transportu.

Ruszaj do sedna i przeczytaj informacje na opisywany temat na innych portalach – zapewne Cię pochłoną całkowicie. Sprawdź to teraz.

Do tego stanu mogą się przyczynić także wstrząsy, zatem pamiętajmy, żeby przed każdym wyjazdem sprawdzić jakość zawieszenia w pojeździe. Prawidłowy transport koni powinien także oznaczać, iż samochód wyposażony jest w wentylację, temperatura zaś powinna być odpowiednia. Jeśli jedziemy ciemnym samochodem, a na dworze jest upał koniecznie przykryjmy je białym pokryciem dachu.Te rady to tylko kilka wskazówek, jak powinien wyglądać przewóz koni. Istotniejsze jest w tym wszystkim odpowiednie podejście do zwierząt, szacunek do nich i dla ich zdrowia. Podejdźmy do tego tak, jak niektórzy podchodzą do innych ludzi, więc traktujmy zwierzęta tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.