Wybieramy właściwe bramy ogrodzeniowe

Polska to nie USA, nie da się pozostawić podwórka bez ogrodzenia. Ze wschodu na zachód, z południa na północ więc wszyscy się grodzimy. Nawet jeśli doszukiwać się w tym konkretnego czynnika kulturowo-historycznego nie warto zagłębiać się tak na poważnie. Po prostu lubimy być u siebie, mamy też znaczne poczucie prywatności i własności. Aktualnie jednocześnie mamy znaczny wybór w kwestii ogrodzenia. Do wyboru mamy wiele różnorodnych możliwości, jak ogrodzić dom. Najczęściej wybieramy jednakowoż na siatkę lub panele ogrodzeniowe. Co jest lepsze?

Należy wspomnieć na samym początku, iż panele, jak i siatka to takie rodzaje ogrodzeń, jakie jesteśmy w stanie zamontować bezproblemowo i dość szybko. Jednocześnie, są one na pewno w bardziej przystępnej cenie niż ogrodzenia panelowe albo kute. Stąd również tego typu popularność tego typu rodzaju ogrodzeń. Niemniej, cena to nie jedyny plus. Sprawdźmy czym różnią się od siebie takie dwa rodzaje ogrodzenie, zarówno w sposobie montażu i wytrzymałości.

Ogrodzenia

Autor: Tabal
Źródło: Tabal

Skoro mówimy o ogrodzeniu siatkowym to najczęstsze rodzaje to ogrodzenia (więcej Anotis z Wrocławia) plecione, wykonane z drutów. Siatkę takiego rodzaju można kupić w rolkach, co jednakowoż staje się jej znaczącym utrudnieniem. Tak zwinięta siatka po rozwinięciu może się odkształcać, zaś montaż plecionki to wiele pracy. Do montażu konieczne jest zastosowanie odkosów przy narożnych słupach, więc zakup tego to następny wydatek. Montaż to przede wszystkim naciągnięcie drutów naciągowych na górze a także na dole systemowe ogrodzenia. Do montażu musimy mieć kogoś do pomocy.

Korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się zakup paneli ogrodzeniowych. Ten uniwersalny sposób, sprawdza się jednocześnie w sytuacji prywatnych posesji, jak i obiektów publicznych czy przemysłowych. Panele to po prostu druty aluminiowe stalowe, które posiadają różne średnice, jakie zgrzewa się ze sobą. Tego typu ogrodzenie posiada dodatkową wytrzymałość dzięki przegięciom poziomym, ich ilość zależna jest od wysokości panelu. Choć druty paneli są mniej elastyczne, to jest to wielka zaleta, gdyż są bardziej wytrzymałe niż w przypadku zwykłej siatki.
Autor Anotis

Oba te rodzaje przypadną do gustu osobom, które cenią sobie bezproblemowość montażu, cenę oraz solidność, niemniej wydaje się, iż kupno paneli ogrodzeniowych będzie nieznacznie lepszym pomysłem. To rozwiązanie ma więcej plusów, jest też bardziej wytrzymałe i mniej podatne na odkształcenia, co zapewnia większą jakość na lata. A to przecież jak najbardziej najważniejsze wartości, jeśli mówimy o takich rozwiązaniach. Trzeba o tym pamiętać i zakupić ogrodzenie nie na jeden czy dwa sezony, lecz na wiele lat. Będziemy mieli większą satysfakcję oraz mniejszą ilość niepotrzebnych zmartwień.