Widoczna reklama na zewnątrz

Gdy mamy firmę to naturalnym jest, że chcemy ją promować. Rodzaj promocji uzależniony jest naturalnie od charakteru działalności, posiadanych środków i odbiorców naszych towarów czy usług. Możemy promować się w sieci, w różnego typu katalogach przedsiębiorstw, można zamieszczać reklamę graficzną w branżowych serwisach, na blogach czy forach internetowych. Warto również wyjść z reklamą także poza sieć.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje reklam zewnętrznychReklama outdoorowa może przybierać bardzo różne formy. Najbardziej powszechną i rzucającą się w oczy są oczywiście billboardy. Nie mniej popularne są tak zwane citylighty, czyli oświetlone reklamy umiejscowione zwykle w ściankach przystanków tramwajowych, ale także wolnostojące. Bardzo wiele ogrodzeń czy ścian obwieszonych jest różnego typu bannerami, to znaczy reklamami drukowanymi na elastycznych foliach lub siatkach. Jeśli idzie o reklamy outdoorowe, które mają przetrwać dłużej niż plakat, to te właśnie bannery są rozwiązaniem wymagającym najmniejszego nakładu środków finansowych.

Jeżeli decydujemy się na taką reklamę, musimy oczywiście przygotować projekty, kupić folie reklamowe na których chcemy drukować, lokalizacje, gdzie chcemy taki banner umieścić. Możemy zlecić te prace agencji reklamowej, ale nie ma przeszkód, żebyśmy zrobili to samodzielnie.

Gdzie kupić materiały?

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej kupować w odpowiednich sklepach. W internecie bez problemów można znaleźć sklep z foliami, reklamowy czy dla agencji reklamowych – nomenklatura bywa zmienna, asortyment najczęściej podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do stworzenia reklam. Folie, siatki, wszelkiego typu zaczepy i wiele wiele innych. Nie ma także większego problemu, by w drukarni zamówić nadrukowanie projektu na dostarczonym przez nas materiale. Musi to być jednak wysokiej klasy drukarnia wielkoformatowa, ale to chyba oczywiste.

Wieszanie bannerówNie można oczywiście zawiesić bannera w każdym miejscu. Dobrze jest zapoznać się z przepisami związanymi z umieszczaniem bannerów reklamowych w naszym mieście. Czasami wystarczy zgoda właściciela posesji na zawieszenie na jego ogrodzeniu bannera, czasami wymagana jest również zgoda z Urzędu Miasta.

Jeżeli Twoim zdaniem prezentowany artykuł jest wciągający, to przeczytaj też pomocne źródło, które zawiera absorbujące informacje – one zapewne Cię zajmą.

Stworzenie reklamy wymaga trochę pracy, lecz jeśli odpowiednio ją zaprojektujemy na pewno przyniesie efekty. Więcej na temat reklamy – Przeworsk i telebimy.