Transport to jedyna z branż naszej gospodarki, która nie boi się kryzysu

Jest kryzys, czy go nie ma? Wielu ludzi zadaje sobie to pytanie. Ceny rosną, ale w wielu branżach rosną też płace. Właściwie jest jak zawsze – firmom w których są pieniądze jest coraz lepiej, firmom z małymi środkami – coraz gorzej. Z rynku wypadają małe przedsiębiorstwa, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji i stałych klientów – wykańczają je różnorodne opłaty i rosnące koszty utrzymania.

Zawsze jest coś do przewiezienia

załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Są jednak branże, które mają się nieźle nawet w kryzysie.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy tego opisu zapraszamy do następnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twe niepewności.

Są to między innymi transport i spedycja Naturalnie, czasem dochodzi do sytuacji, w której już nie ma niczego do transportowania i gospodarka popada w ruinę, ale do tego stanu naszemu krajowi jeszcze bardzo daleko. Nie ma więc powodu do obaw. Póki są środki na życie na choć średnim poziomie, ludzie zawsze będą kupować żywność, odzież i inne dobra. A wszystko to wymaga transportu. Zazwyczaj jest tak, że dla firmy bardziej opłaca się zlecanie transportu do zewnętrznej firmy, niż tworzenie departamentu transportowego wewnątrz własnego przedsiębiorstwa.

Dobra firma transportowa to skarb. Kiedy taką wyszukamy zostańmy przy niej. Możemy zawrzeć umowę na długotrwałą współpracę. Gdy jesteśmy stałym klientem możemy liczyć zwykle na jakiś upust, może nawet współpracę z konkretnymi kierowcami itp. Dla firm transportowych takiego typu długookresowe partnerstwo to też doskonałe rozwiązanie. Stała kooperacja gwarantuje swego rodzaju stabilizację. Z jednej strony przedsiębiorstwo transportowe ma zapewnione konkretne wpływy, z drugiej – klient gwarantowany transport, gdy będzie konieczny.

Gdzie szukać dobrej firmy?

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/

Powinniśmy poszukać solidnej i sprawdzonej firmy. Gdy mamy przyjaciół, którzy współpracują lub współpracowali z przedsiębiorstwami spedycyjnymi, powinniśmy zapytać ich o radę. Spedycja i transport to specyficzne branże, warto wobec tego dobrze wybrać. Naturalnie, nawet zawarcie stałego kontraktu o współpracy nie zwalnia nas ze sprawdzania jakości usług. Warto sprawdzać regularnie, czy aby nasz towar transportowany jest we właściwych warunkach, w terminie i bez żadnych kłopotów. Takie postępowanie to również motywacja dla przedsiębiorstwa transportowego, aby utrzymywać wysoki poziom usług.