Transport kontenerami

Na dzień dzisiejszy optymalnym sposobem na oszczędność przy przewożeniu drobnych przedmiotów na wielkie odległości jest przewożenie za pomocą kontenerów. Zaletą tego pomysłu jest niewielki koszt, obowiązujący niezależnie od ilości transportowanych towarów. Zleceniodawca bowiem ponosi pojedynczy koszt najmu kontenera, a sam koszt transportu także przeliczany jest względem ilości kontenerów. Jedynym limitem obowiązującym w tym rodzaju transportu jest limit wagowy, wynoszący 24 tony na jeden kontener. Trzeba jednak pamiętać, że cło jest naliczane od każdego elementu transportowanego towaru. Mimo tego, zainteresowanie transportem tzw. drobnicy w kontenerach każdego roku jest coraz wyższe.

Statek towarowy

Źródło: http://sxc.hu/
Jak transportować kontenery?Transport kontenerów odbywa się zarówno przez morze, jak i przez ląd. Kontenery są przenoszone w porcie na ogromne statki transportowe, które potem można rozładować od razu na naczepy samochodów ciężarowych. Nie wchodzą więc w grę koszty związane z przenoszeniem ładunków w obrębie portów. Ten typ transportu nie posiada właściwie limitów w zakresie odległości. Ogromne statki transportowe są w stanie przewieźć towar przez ocean, w praktycznie dowolnych warunkach pogodowych. Samochody ciężarowe natomiast pozwalają na dotarcie w nawet najbardziej niedostępne zakątki kontynentu. Trzeba jednak pamiętać, że transport drogą morską i lądową jest znacznie wolniejszy od transportu za pomocą samolotów. Transport (pokaż szczegóły) ładunku z Ameryki czy Australii, w zależności od punktu docelowego, może potrwać nawet miesiąc.

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/

Warto się ubezpieczyćZe względu na wielką ilość przewożonych towarów, transport (dalej) drobnicowy (sprawdź ofertę itl-omega) trzeba poprawnie zabezpieczyć. Chodzi w tym miejscu zarówno o zabezpieczenie ładunku wewnątrz kontenera, jak i ubezpieczenie w odpowiedniej instytucji. Mimo nawet największych starań, nagminnie zdarzają się drobne wypadki. Kontener może być narażony na skrajną wilgoć, znaczne wibracje i nieostrożne działania podwykonawców. W takiej sytuacji zamiast dochodzić co się wydarzyło z ładunkiem, dobrze jest skorzystać z polisy ubezpieczeniowej. Co prawda zwiększy to generalny koszt transportu, jednak straty spowodowane złym zabezpieczeniem ładunków bywają znacznie wyższe.

Przeczytaj polecaną ofertę na:
Wyświetl większą mapę

Źródło: http://pl.itl-omega.eu