Święto 1 listopada jest dniem pełnym nostalgii i zadumy.

To jeden z niewielu dni w roku, kiedy możemy gruntownie pomyśleć o naszym życiu i śmierci, która niestety czeka każdego z nas. Należy w związku z tym orientować się jak powinniśmy przygotować się na wypadek śmierci bliskiej osoby. Są to kwestie, o których staramy się nie myśleć, jednakże wcześniej czy później przyjdzie się nam z nimi zetknąć i wówczas warto być należycie przygotowanym.

Kiedy umrze bliska nam osoba w na początek musimy skontaktować się z przedsiębiorstwem jakim jest zakład pogrzebowy – kliknij aby zobaczyć więcej – Wrocław, żeby ustalić wszystkie kwestie związane z pogrzebem. Pogrzeb to ciężkie przeżycie, w szczególności dla najbliższych osób, aczkolwiek niestety każdy z nas w którymś momencie swojego życia będzie musiał w nim brać udział. Podczas pogrzebu oddajemy hołd zmarłej osobie, wspominamy jak żyła i jaka była, żeby na zawsze zachować ją w pamięci. W Polce tradycyjnie zmarłych umieszcza się w trumnach, które następnie zakopuje się na cmentarzu.

Zakład pogrzebowy

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

Niemniej oferuje się także możliwość kremacji zwłok. Kremacja zwłok Wrocław polega na spaleniu ciała w specjalnie przygotowanym do tego celu piecu. Krematoria znajdują się aktualnie w każdym dużym mieście. W takim przypadku powstały w wyniku spalenia popiół przechowywany jest w urnie. Jej utrzymanie jest prostsze i tańsze niż zbudowanie i opieka nad nagrobkiem, dlatego coraz więcej ludzi decyduje się właśnie na tego rodzaju rozwiązanie. Każdorazowo trumna czy urna jest przewożona na cmentarz, gdzie jest umieszczana w konkretnym miejscu. Jeśli chodzi o transport zwłok, Wrocław, Gdańsk, Lublin i każde inne większe miasto oferuje zarówno transport najpierw do domu zmarłego, jak i w dalszej kolejności na cmentarz. Dzisiaj nie ma też kłopotu z przewożeniem trumny z innego kraju, chociaż nie każda firma o tym charakterze zajmuje się transportem zagranicznym. Zobacz więcej na stronie:

Jeśli chodzi o pogrzeb (zobacz zdjęcia na krysztale) płacimy za zakupienie trumny, miejsce spoczynku, wykopanie grobu, postawienie nagrobka, a także transport zwłok i opłaty eksploatacyjne. Można ubiegać się o zasiłek pogrzebowy i w związku z tym trzeba się udać do najbliższej jednostki organizacyjnej ZUS. Wniosek taki może złożyć nie tylko ktoś bliski zmarłemu, ale także pracodawca, czy kapłan jeśli zapłacił już za pogrzeb.