Strata potomka to najboleśniejsza tragedia jaka może mieć miejsce

Wiele osób musiało pożegnać się na zawsze z dzieckiem. Czasem chodziło o pociechę znajomego, która zginęła w tragicznych okolicznościach, innym razem o kogoś z rodziny. Utrata dziecka to jedna z największych tragedii, jakie mogą się przytrafić. Na cmentarzach widzimy nagrobki dziecięce i wierzący zastanawiają się jak Bóg mógł tak małe dzieci zabrać z Ziemi, Ci niewierzący nie są w stanie pojąć jaka siła sprawiła, że doszło do śmierci dziecka.

nagrobek

Autor: Ogiyoshisan
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy pogrzebowe muszą mieć w swoich ofertach różne nagrobki, które mają upamiętnić krótkie życie dzieci. Rodziny, które mają wybrać pomnik – (w serwisie) często są zbyt przytłoczone żałobą by przebierać w ofertach i wybierają po prostu pierwszy z brzegu nagrobek. Praca w zakładzie pogrzebowym w takich momentach jest szczególnie ciężka.

Nasza polska pruderyjność prowadzi do tego, że jeśli mówi się o biznesie związanym ze śmiercią to wiele osób się oburza. Jednak taka właśnie jest prawda. Na tym świecie nie ma nic za darmo. Nagrobki – (zobacz: nagrobki urnowe) dla dzieci to część biznesu w zakładach pogrzebowych. Można wybierać spośród różnych materiałów nagrobki dla małych dzieci. Jednak mimo tego, że biznes musi się kręcić, to trzeba przyznać, że w zakładach pogrzebowych ciężko znaleźć kogoś bez serca, kogoś, kto jest w stanie myśleć tylko o pieniądzach, gdy okazuje się, że zmarło dziecko ludzie są przygnębieni, bez względu na to, czy znali ludzi, których dotknęła ta strata czy nie.

cmentarz

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci kojarzą się wszystkim z uśmiechem, z życiem. Gdy dowiadujemy się się, że jakieś małe dziecko umarło zaczynamy się zastanawiać nad własnym życiem, nad tym, dlaczego osoba, która tak niewiele doświadczyła musi już odejść? Nie sposób zrozumieć bólu i cierpienia najbliższych, bólu matki, która przeżyła swoje dziecko, bólu rodzeństwa, które kochało swojego brata czy siostrę. najgorsze jest to, że wielu dziecięcych tragedii dałoby się uniknąć, gdyby kolejny kierowca nie szarżował, gdyby ktoś zareagował na krzyki za ścianą.

Dlatego pamiętajmy o tym, gdy widzimy, że dziecku dzieje się krzywda, nie zamykajmy oczu i nie zasłaniajmy uszu, zwróćmy uwagę osobie, która źle traktuje dziecko, nie pozwalajmy pijanym osobom siadać za kółkiem, bo to tak jakbyśmy się przyczynili do kolejnego miejsca na cmentarzu.