Serwery multimedialne

Prowadzenie strony WWW jeszcze dziesięć lat temu związane było z ogromnymi kosztami i stanowiło oznakę prawdziwego prestiżu. Wygenerowanie strony internetowej, jej utrzymanie, ale głównie wykorzystywanie generowały niekiedy niewyobrażalne koszty. Dużą barierą finansową było za każdym razem posiadanie własnego serwera. Serwer to urządzenie, na którym mieszczą się informacje (jak przykładowo witryna WWW), a które to ma za zadanie umożliwiać właściwy przepływ tych informacji. Serwer taki powinien być w stanie w jednym czasie obsłużyć znaczną ilość połączeń i równie dużą liczbę operacji przeprowadzanych na informacjach na serwerze. Serwer jest więc zaawansowanym, a co z tym związane – niezwykle drogim urządzeniem. Z tego też wynikał niegdysiejszy prestiż posiadania własnej witryny.

serwery

Autor: Reg Natarajan
Źródło: http://www.flickr.com
Jest serwer, co dalej?Szybko dostrzeżono w tym miejscu interes – zauważono, że większość przedsiębiorców nie wykorzystuje stuprocentowo możliwości serwerów. Ruch na części witryn jest niewielki, a kosztów zmniejszyć nie można.

Intrygują Cię opisywane tutaj tematy? Jeśli tak, to kliknij jeszcze ten odnośnik – znajdziesz tu ważne informacje (https://notariusz-lubon.pl/czynnosci-notarialne/), które też Cię zaciekawią!

Dlatego też wymyślono serwery wirtualne. Firma, która ma rozległą bazę urządzeń serwerowych dzierżawi klientowi wybraną ilość miejsca na tym urządzeniu, pobierając za to miesięczny abonament. Urządzenie znajduje się w firmie wynajmującej miejsce, co także pomniejsza ogólny koszt o koszty związane z serwisem. Co więcej, zrezygnowanie z prowadzenia witryny WWW nie jest już związane z wysokimi kosztami. Pomysł powstania takich urządzeń zrewolucjonizował internet i pomógł dużej liczbie nadawców treści tanim kosztem dotrzeć do znacznej ilości ewentualnych użytkowników. Obecnie już prawie każdy zakład fryzjerski czy drobny serwis naprawczy posiada swoją witrynę w Internecie – czytaj więcej o serwerach wirtualnych.O ile taniej?Utrzymanie urządzeń generuje koszty, te komputery powinny być przechowywane w określonych warunkach, regularnie czyszczone i konserwowane, dodatkowo musi się nimi opiekować wykwalifikowany personel. Niemniej, rynek jest konkurencyjny i dlatego największą zaletą serwerów wirtualnych jest ich cena.ta oferta (zobacz ofertę)Tanie serwery wirtualne są powszechnie dostępne, ich oferta jest przeznaczona dla najmniejszych i średnich przedsiębiorców, oraz hobbystów. Różnica w cenie uzależniona jest od przepustowości, oraz ilości miejsca wykupionej na serwerze – dla niedużej strony internetowej tego rodzaju oferta jest idealna (produkty).