Segregacja śmieci to ostatnio częsty temat. Meble też mamy możliwość utylizować

Śmieci to coraz większy problem naszej planety. Każdego roku na naszym globie produkuje się kilkaset milionów ton śmieci i odpadków, z jakich tylko część z nich jest właściwie wykorzystana ponownie. Reszta trafia na nielegalne wysypiska, do lasów, rzek i mórz, w coraz większym stopniu zanieczyszczając środowisko. Wielu osobom może się wydawać, że problem śmieci nie będzie ich dotyczył, i po prostu nie mają świadomości tego, jak dużo mogą sami wykonać w tym zakresie.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Wystarczy jednak przez kilka dni przyjrzeć się temu, jak i co jest wyrzucane, i dokonać kilku drobnych poprawek, żeby polepszyć swoje działania w zakresie recyklingu. Przede wszystkim należy zacząć od segregacji odpadów.

Nie ociągaj się! Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to przejdź w link. Tam oczekuje na Ciebie kompleksowa informacja. Mamy nadzieję, że w taki sposób będziemy mogli odpowiedzieć na wszelkie Twoje wątpliwości.

Większość z nich bez najmniejszego problemu można jeszcze raz wykorzystać. Puszki z metalu, szklane słoiki i butelki, czyste gazety, kartony i opakowania a także najróżniejsze plastikowe buletki i kubki – wszystko to bardzo dobrze powinno się nadawać do ponownego przetworzenia. Wystarczy jedynie trochę wysiłku i chęci, aby wszystkie te odpady odpowiednio posegregować i wrzucać do odpowiedniego pojemnika.

szafa

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Na całe szczęście w wielu krajach zaczyna się kłaść coraz większą presję na odpowiednie wykorzystanie surowców wtórnych, a podstawą tego jest właściwa ich segregacja już w każdym domu. Nie potrzeba na to dużych inwestycji i pracy, raczej zmiany codziennych przyzwyczajeń. Właściwe posegregowanie śmieci w domu i potem powkładanie ich do właściwych pojemników powoduje, że firmy które odbierają śmieci dostają je w takiej formie, że znacznie prostsza jest ich późniejsza obróbka. Najprostszy nawet podział, na metale, szkło, plastiki, papier i odpady (do sprawdzenia na tej stronie) komunalne może bardzo dużo dać, ponieważ w dużym stopni zwiększa przydatność pozbieranych odpadków do dalszego przetworzenia. Warto również zatroszczyć się o właściwe działanie z dużymi odpadami, takimi jak niepotrzebne meble czy stary sprzęt AGD czy RTV. Na wielu osiedlach można w wyznaczone dni takie odpady złożyć w śmietniku i będzie on zabrany przez firmy, które się zajmują odpadami. Można też samodzielnie poszukać takiej firmy, starczy w wyszukiwarce internetowej wpisać słowa utylizacja mebli Warszawa i skontaktować się z którąś ze znalezionych.