Robienie porządków to dobry sposób na to czy możesz być konsekwentny

Są takie zajęcia, które zmuszają nas większej determinacji i obowiązkowości. Można do tej grupy wpisać wiele codziennych czynności: porządki, wychowanie potomka, dieta, trening i tak dalej. W każdej z tych rzeczy liczy się systematyczność oraz utrzymanie pewnego dyscypliny, która pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów. Na przykład takie porządki. Powiedzmy, że robimy to, tak jak duża liczba osób, w soboty. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, sprzątamyparkiet mopem, używamy dużej ilości innych pojemników, w których znajduje się chemiczna substancja, na różnego rodzaju brudy: toaletowe, kuchenne czy te zalegające w pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy sprzątać systematycznie, gdyż jeśli nie dopatrzymy tego obowiązku choć raz, stracimy swój rytm, a zwykły obowiązek bezsensownie urośnie i będzie straszył swoimi rozmiarami.Kolejny przykład jest z tym większych obowiązków – odchowanie dziecka. Tutaj najpewniej popełnimy dużo błędów. jeżeli nie będziemy zawsze konsekwentni, dziecko na pewno zrobi z tego pożytek. Trzeba jednak wziąć poprawkę, że przecież dziecko to istota żywa, nie da się jego wychowania porównać do zwykłego obowiązku.

Chciałbym zaprosić Cię na dobre www. To świeża witryna, która posiada masę dobrych artykułów. Miło będzie też, jeśli napiszesz opinię.

Tutaj musimy się odznaczać nie tylko wojskowym drylem i starannością, lecz musimy doliczyć także czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję wydajne opryskiwacze.

Przestrzeganie diety jest za to dość proste, ale tylko w teorii. Jedz odpowiednie ilości, o tych porach, nie napychaj się do snu, wystrzegaj się słodyczy… Wszystko na papierze wygląda pięknie, lecz kiedy przychodzi, do praktyki w tym momencie dopiero zaczynamy rozumieć, czym jest dyscyplina w temacie przestrzegania diety. Jest to niekończąca się bitwa o lepsze dla nas jutro, jest to walka z czymś niewidzialnym, ale także z czymś co nam jednocześnie przeszkadza. Walczymy ze swoja głową, ze swoimi przyzwyczajeniami jedzeniowymi, to tak jakby zmienić część własnej osoby. Nie jest to łatwe.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatni taki oto przykład – trening, jest dość podobny do trzymania się diety, ale tylko pozornie. W przypadku diety musimy zmienić nawyki żywieniowe, lecz gdy trenujemy zmianie ulega coś więcej.

Zgodzisz się chyba, że analizowany post jest nieszablonowy. Jeżeli więc masz ochotę poznać go lepiej, zobacz info (http://www.zelwak.pl/) znajdujące się w tym serwisie.

Jedzenie rzeczywiście, bo skoro ćwiczymy nie powinniśmy napychać się fast fordami, równocześnie jednak musimy zmienić… nas samych. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i samodoskonalenia za wszelką cenę. Zwykły obowiązek przeradza się tu w nieustanną walkę, ale warto do niej stanąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. myjki do mycia okien.