PR – coraz więcej firm korzysta z tego typu usługi – czy warto?

Korzyści współpracowania z renomowaną agencją PR są niemałe. Agencje w/w trudnią się – zwięźle rzecz ujmując – budową wizerunku biznesu, jej kierownictwa, produktów i usług na rynku. Dzięki tej współpracy firma może liczyć na znaczne wzrosty efektywności, a jednocześnie żadna z osób pracujących w firmie nie musi poświęcać swego czasu na wyżej wymienione czynności.

Prezes firmy

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwo może współpracować z daną agencją PR na dwa sposoby: może podjąć współpracę tak zwaną projektową, lub też podjąć stałą współpracę z taką agencją PR. W pierwszym przypadku współpracujące ze sobą biznesy nie są związane stałą umową i przedsiębiorstwo korzystające z pracy agencji PR nie są objęte przez nią kompleksową obsługą (zobacz – ). W takim przypadku współpracujące firmy podpisują umowę na konkretne projekty. Cechą takiej współpracy jest niestety mała możliwość kontroli tych działań a także ograniczona możliwość sprawdzania efektów pracy zaangażowanej agencji PR.

Drugim możliwym rozwiązaniem takiej współpracy jest podpisanie z wybraną agencją PR stałej umowy. W takim wypadku wybrana agencja w ramach stałej zapłaty przygotowuje strategię komunikacji oraz konkretny plan działań. Ponieważ obsługa pracowników agencji PR ma zakres całościowy, zatem bez względnie na ilość informacji które trzeba przygotować jak też posłać mediom płacimy stałą cenę, a więc w dłuższej perspektywie czasu ta forma współdziałania z agencją PR bardziej nam się opłaci.

Nie zapominać jednakże trzeba, iż zakres prac agencji PR to nie tylko przesyłanie mediom informacji prasowych oraz organizowanie konferencji (więcej na ten temat – ). Dużym atutem długofalowej współpracy z daną agencją PR jest niezmienny skład specjalistów pracujących z klientem. Specjaliści ci to znawcy branży. Osoby te wdrożone są w potrzeby swych klientów, budują one długookresowe relacje z mediami, są dobrze znane miejscowym dziennikarzom.

Nie możemy zapominać że budowanie wizerunku firmy to działania ciągłe i długotrwałe. Z tegoż powodu zdecydowana większość przedsiębiorstw decyduje się podjąć długotrwałą kooperację z agencją PR. Szukając kompetentnej agencji PR zwróćmy uwagę na to jak dużym doświadczeniem może się ona poszczycić, zapytajmy o zrealizowane kampanie, o byłą klientele. Nie wahajmy się skontaktować z byłymi klientami w celu zasięgnięcia opinii o wybranej agencji PR z którą mamy zamiar podjąć współpracę.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Więc gorąco zapraszamy do kolejnych naszych wątków, które będą o podobnej tematyce.

/J]