Porządkowanie to często udręka dla ciebie

Przykładasz wielką wagę do sprzątania i chcesz, by w twoim domu to było przestrzegane. Denerwują cię bowiem nawyki twojego męża, jego wyniesionego z domu myślenia, że nic w gospodarstwie domowym w zakresie sprzątania nie musi robić. Wystarczy, iż przyjdzie z pracy, położy się na kanapie i włączy telewizor. Od czasu do czasu jeszcze weźmie sobie piwo i będzie drzemał spokojnie. Nie budzisz go, bo zdajesz sobie sprawę, że przecież wrócił z pracy, jednak chciałabyś, aby choć w sobotę trochę ci pomagał przy sprzątaniu…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Cóż, zdajesz sobie sprawę z tego, iż to nie jest realne.

Wejdź na ten odnośnik i zgłąb więcej wskazówek tutaj (http://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/separatory-substancji-ropopochodnych/separatory-z-by-passem) tyczących się analizowanej w tym serwisie sprawy. Te porady niewątpliwie także na długi czas zostaną w Twej pamięci.

Rozmawiałaś z nim, nabyłaś też dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – najlepsze ręczniki papierowe), jednak on omijał je szerokim łukiem, prosiłaś, żeby, chociaż stosował normalne sprzątania ręczne, to znaczy, jak coś ubrudził niech weźmie ręcznik papierowy i to wytrze, lecz on nie przyjmował tego do wiadomości. Kiedyś wziął skrobaczkę i coś zaczął wytrwale czyścić, ale był to epizod, który wydarzył się kiedyś.

Zdajesz sobie sprawę, iż metamorfoza twojego partnera z normalnego, nic nierobiącego w domu gościa na usłużnego, pomocnego małżonka jest mało realna, więc już nawet nie starasz się tłumaczyć. Wiesz, iż twój partner pochodzi z typowo polskiej rodziny, gdzie faceci siedzieli przed telewizorem, a panie biegały ze ścierkami. Pojmujesz, że w domu rodzinnym twojego męża byli jedynie bracia i wszyscy po sobie, identycznie, jak ich ojciec odpoczywali i myśleli nad piwem po pracy, w momencie, gdy ich matka biegała dookoła, żeby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego jak widać powodu zmiana tego typu przyzwyczajeń jest cięzka do wykonania i mało realna, ale jest nadzieja. Wszystko zależy od tego, czy uda ci się postawić kawę na ławę, czy potrafisz zrobić to zdecydowanie? Musisz postarać się mu wytłumaczyć, iż niektórych czynności nie będziesz już wykonywać, bo ci szkodzą. Czemu bowiem musisz odsuwać ciężkie sprzęty, po to by za nimi posprzątać, nie rób tego, zleć to małżonkowi.

Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej informacji na prezentowany temat, to sprawdź ten odnośnik – jest tam bardzo świeża wiadomość dotycząca tej problematyki.

Przyda mu się do tego to: skrobaczki do kuchni. Jeżeli wciąż nie zamierza nic robić zagroź mu, iż kolejny tego typu wysiłek może spowodować, że naprawdę stanie ci się coś poważnego. Powiedz, że udasz do lekarza i rzeczywiście, jeśli nie uwierz, uczyń to. Uzmysłów mu, iż jesteś w takim wieku, że żądasz jego wsparcia, a twój facet niech w końcu stanie się rzeczywiście partnerem, a nie niefrasobliwym dzieckiem rozwalonym na tapczanie.