Plusy wilgotnego powietrza w naszym domu

Nasze organizmy do właściwego funkcjonowania wymagają dużej ilości wody. I to nie tylko tej, jaką spożywa się w czasie jedzenia i uzupełnia najróżniejszymi napojami. Ważna jest również odpowiednia wilgotność powietrza w domu, która jak się okazuje, ma duże znaczenie na kondycję i ogólną sprawność.

klimatyzacja

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

Zbyt suche powietrze powoduje suchość paznokci i włosów, popękany naskórek a u części ludzi również problemy z funkcjonowaniem zatok. Trzeba dbać o odpowiednią wilgotność, szczególnie zimową porą, gdy okna są szczelnie pozamykane i mieszkanie jest ogrzewane. Wielu ludzi może sobie nie zdawać w ogóle sprawy z tego, że może mieć zbyt ubogie w wilgoć powietrze w mieszkaniu, a przecież niewiele trzeba wykonać, aby to zmienić. Po pierwsze warto posiadać w domu urządzenie do mierzenia wilgotności, przy pomocy jakiego będzie można regularnie sprawdzać jakość domowego powietrza. Jeśli okaże się, że ogólna wilgotność będzie za niska, to koniecznie należy podjąć jakieś działania, aby to poprawić (dodatkowe informacje). A zdecydowanie najbardziej będą się to tego nadawać nawilżacze powietrza.

Obecnie w sprzedaży znaleźć można sporo rodzajów nawilżaczy powietrza. Najtańsze i najprostsze modele to zwykłe pojemniki na czystą wodę, jakie zawiesza się na kaloryferach.

Jeśli wykorzystana w powyższym artykule retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu ubezpieczenie auta podobne wpisy – one odnoszą się do analogicznej problematyki.

Gdy są one ogrzewane woda będzie parować, powiększając jednocześnie wilgotność w naszych mieszkaniach. Na podobnej zasadzie funkcjonują wersje parowe, chociaż w ich przypadku niezbędne staje się przyłączenie do zasilania. W takich podgrzewaczach podgrzewa się wodę która jest później jako mgiełka emitowana na zewnątrz, niestety takie urządzenia są dość drogie w eksploatacji, gdyż zużywają sporo prądu. Rosnącym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć również nawilżacze ultradźwiękowe, wykorzystują one wysokiej częstotliwości fale do wytworzenia mgiełki która jest następnie wyrzucana z urządzenia. Ogromną ich zaletą będzie cicha i wydajna praca, za to zupełnie się nie nadają do domu, gdzie są zwierzęta. Pilnując jakości powietrza w domu warto zadbać również (przenieś mnie do strony) o jego oczyszczanie, z tego też powodu powinno się odwiedzić jakiś porządny sklep z oczyszczaczami powietrza i w nim dowiedzieć się, co da się z tym zrobić.