Ogarnięte zaplecze kluczem do sukcesu lokalu

Na działanie restauracji i barów składa się wiele elementów. Niejeden powiedział, że: „sukces ma wielu ojców” – zgodnie z tą dewizą nie od razu McDonalda, KFC czy innego potentata zbudowano. Zanim te firmy stały się wielkimi korporacjami włożyły w to wielką sumę pieniędzy. Ich sukces na rynku to wynik wielu ważnych decyzji.

Manager restauracji

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z kwestii, raczej niewidoczną, ale szeroko komentowaną, jest sprawa wyposażenia restauracji we wszystko co potrzebne, żeby działała dobrze każda gastronomia zaopatrzenie.

Jeśli potrzebne Ci nowe źródło inspiracji, zajrzyj koniecznie (https://rebrand.com.pl/branding/) pod ten odnośnik. Zobaczysz tam teksty utrzymane przy wykorzystaniu podobnej narracji.

Zaopatrzenie zaplecza w towar i sprzęt do kuchni decyduje o przebiciu się bądź ekonomicznej porażce restauracji. Przekonywali się o tym właściciele firm, którzy nie docenili wagi tej gałęzi zarządzania.Wyposażenie i gastronomię łączymy najczęściej z nieprzyjemnym zapachem, przegrzaniem i upałem oraz wyzyskiem przez kierowników. Ten obraz wyobrażamy sobie na zapleczach restauracji. Tworzenie takich warunków wielokrotnie skończyło się nieprzyjemną adnotacją służb sanitarnych i koniecznością poprawy warunków. Następne przeglądy zapleczy lokali wpływają na decyzje właścicieli o natychmiastowej zmianie otoczenia pracy. Wysokie temperatury w kontakcie z przygotowywaną żywnością to coś co nie należy do przyjemnych, nawet jeśli ma to być dla nas zyskanie dodatkowych groszy.

kucharz przyrządzający potrawę

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com

Odejdźmy jednak od pracy – gastronomia i żywność to ponadto duże i planowane operacje logistyczne. Transport (czym jest spedycja) wszelkich produktów spożywczych do miejsca to po prostu wzbogacanie lokalu w składniki i maszyny magazynujące żywność na jakiś czas. Profesjonalne sprzęty gastronomiczne są dziś na polecenie większości firm zaopatrujących te lokale, które przygotowują klientom ciepły i niedrogi posiłek.
Podaje się nie tylko gotowe artykuły. Poza pieczywem, składnikami do kanapek, frytek, ciast do zapiekanek itd. spece od wyposażania lokali transportują full serwis, czyli stoły chłodnicze, urządzenia grzewcze i chłodnicze, zastawy stołowe. To nie wszystko – na zapleczu firmowego lokalu znajdą się też mniejsze sprzęty – serwisy do kaw, zestawy pojemników, talerzy, sztućców itp.
Widzimy zatem jak wiele zależy od udanej i – zwłaszcza – regularnej koordynacji właścicieli z firmami obsługującymi zaplecza lokali (przejdź tutaj). Nawet jeśli sprawa tyczy się sporych wydatków, perspektywa dobrego sprzętu, właściwych warunków i sprawdzonej żywności bierze górę.