Ogarnięte zaplecze kluczem do sukcesu lokalu

Na działanie restauracji i barów składa się wiele elementów. Niejeden powiedział, że: „sukces ma wielu ojców” – zgodnie z tą dewizą nie od razu McDonalda, KFC czy innego potentata zbudowano. Zanim te firmy stały się wielkimi korporacjami włożyły w to wielką sumę pieniędzy. Ich sukces na rynku to wynik wielu ważnych decyzji.

Manager restauracji

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z kwestii, raczej niewidoczną, ale szeroko komentowaną, jest sprawa wyposażenia restauracji we wszystko co potrzebne, żeby działała dobrze każda gastronomia zaopatrzenie. Zaopatrzenie zaplecza w towar i sprzęt do kuchni decyduje o przebiciu się bądź ekonomicznej porażce restauracji. Przekonywali się o tym właściciele firm, którzy nie docenili wagi tej gałęzi zarządzania.Wyposażenie i gastronomię łączymy najczęściej z nieprzyjemnym zapachem, przegrzaniem i upałem oraz wyzyskiem przez kierowników. Ten obraz wyobrażamy sobie na zapleczach restauracji. Tworzenie takich warunków wielokrotnie skończyło się nieprzyjemną adnotacją służb sanitarnych i koniecznością poprawy warunków. Następne przeglądy zapleczy lokali wpływają na decyzje właścicieli o natychmiastowej zmianie otoczenia pracy. Wysokie temperatury w kontakcie z przygotowywaną żywnością to coś co nie należy do przyjemnych, nawet jeśli ma to być dla nas zyskanie dodatkowych groszy.

kucharz przyrządzający potrawę

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com

Odejdźmy jednak od pracy – gastronomia i żywność to ponadto duże i planowane operacje logistyczne. Transport wszelkich produktów spożywczych do miejsca to po prostu wzbogacanie lokalu w składniki i maszyny magazynujące żywność na jakiś czas.

Przejdź na mój serwis! Tam oczekuje na Ciebie kolejna fantastyczna porcja szczegółowych wpisów na powyższy temat. Nie zwlekaj!

Profesjonalne sprzęty gastronomiczne są dziś na polecenie większości firm zaopatrujących te lokale, które przygotowują klientom ciepły i niedrogi posiłek.
Podaje się nie tylko gotowe artykuły. Poza pieczywem, składnikami do kanapek, frytek, ciast do zapiekanek itd. spece od wyposażania lokali transportują full serwis, czyli stoły chłodnicze, urządzenia grzewcze i chłodnicze, zastawy stołowe. To nie wszystko – na zapleczu firmowego lokalu znajdą się też mniejsze sprzęty – serwisy do kaw, zestawy pojemników, talerzy, sztućców itp.
Widzimy zatem jak wiele zależy od udanej i – zwłaszcza – regularnej koordynacji właścicieli z firmami obsługującymi zaplecza lokali (przejdź tutaj). Nawet jeśli sprawa tyczy się sporych wydatków, perspektywa dobrego sprzętu, właściwych warunków i sprawdzonej żywności bierze górę.