Odbiór mieszkania, na co zwrócić uwagę?

Masz do odebrania nowy dom ,mieszkanie? Krąży nad Tobą widmo wad, niedoróbek i ukrytych usterek? Zdaj się na firmę specjalizującą się w odbiorze mieszkań.
Pojawiająca się myśl szybkiej przeprowadzki do wymarzonego mieszkania jest bardzo obiecująca, jednak nie możemy dopuścić do sytuacji, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w obiektywnej ocenie lokalu, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania należy podejść wyjątkowo precyzyjnie. Jeśli teraz zauważymy i zgłosimy uwagi, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy pękniętej ściany to spory wydatek

.

mieszkanie

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Udając się na odbiór techniczny mieszkania, wskazane jest by zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która ”świeżym okiem” zerknie na jakość wykonanych robót. Wymagana jest precyzja i elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najbezpieczniej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na dostrzeżenie ewentualnych niedoskonałości.
Zdarza się, że korzystamy z pomocy osób, które podobny dylemat już ”przerabiały” – nie jest to rozsądne wyjście. Nie możemy mieć bowiem pewności, że zobaczą wszystkie potencjalne usterki oraz, czy będą posiadali zestaw specjalistycznych narzędzi. Odpowiednim posunięciem jest udanie się na odbiór (zobacz sprawdź więcej) techniczny z budowlańcem z praktyką czy inspektorem nadzoru – .

Mając doświadczenie w zawodzie sprawdzi on metr po metrze, całe mieszkanie, tj.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy (https://transcomp.pl/oferta/plany-rozwoju-sieci-drogowej/) tego opisu zapraszamy do następnego tekstu, który czeka na Ciebie pod tym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twoje niepewności.

piony i jakość tynków ścian czy sufitów, instalację gazową, centralnego ogrzewania i elektryczną, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona obiektywnej oceny kupowanej nieruchomości i kompetentnie będzie uzasadniał potrzebę wprowadzenia zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na rzetelny protokół oraz dokumentację fotograficzną).

Najbezpieczniej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie lub dom, np. odbiory techniczne mieszkań , a zobaczymy listę ofert z której zapewne zdecydujemy się na właściwą. Dzięki powierzeniu sprawy odpowiednim ludziom nie odkryjemy przy kolejnym malowaniu, iż nasze ściany przypominają fale Dunaju, a krzywa podłoga na piętrze, w trakcie stąpania po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór odbędzie się jak należy, a my będziemy spać spokojnie w naszym wymarzonym m.