Naprawdę opłaca się importować produkty z Chin

Respektujemy Państwo Środka, bo to błyskawicznie rozwijająca się ekonomia, która za jakiś czas będzie tak naprawdę na piedestale. Wiadoma sprawa: Chińczycy są zasadniczo ciągle stosunkowo niebogatym narodem, lecz zapamiętajmy, że jeszcze niedawno Chińczycy cierpieli na głód, zatem progres jest godny naszego szacunku. Ciężko zatem nie docenić Chińczyków, szczególnie, iż w ciągu ostatnich lat zauważyć można, że typowo chińskie produkty już nie są wcale tandetne. Np. marka Lenovo dobrze pokazuje chiński sukces.

kartony z papierami

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

I tutaj należy postawić nieskomplikowane pytanie: jak jakoś tam, choćby trochę, zarobić na rozwoju tego ogromnego kraju? Są naprawdę ciekawe alternatywy. I nawet typowy studenciak jest w stanie zarabiać na chińskim sukcesie!

Przecież niemalże każdy może importować produkty z chin – trzeba mieć wymagane środki, a oprócz tego sprawdzonego dostawcę. Jeśli dopiero co rozpoczynamy importować produkty z Państwa Środka mamy święte prawo nie mieć większego pojęcia, którzy dostawcy są OK, a którzy najzwyczajniej trochę jakby psują bardzo pozytywny wizerunek Chin na świecie. Na szczęście na azjatyckich serwisach shoppingowych można bez większego problemu rzetelnie sprawdzić sprzedawcę, to akurat nic wielce kłopotliwego.

Nie czekaj – jeśli spodobał Ci się ten opis, to do zobaczenia są też zbliżone treści na witrynie, która jest pod umieszczonym linkiem.

Raduje serce, że azjatyckie produkty są coraz porządniejsze, choć inna sprawa jest taka, iż w istocie Chiny są coraz droższym krajem, to nieubłagane.

Regały paletowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże w dalszym ciągu typowo chińska hurtownia internetowa, całkiem dużo ich funkcjonuje, gwarantuje bardzo dobre telefony, spodnie albo drobne AGD w coraz solidniejszej jakości, lecz za te pieniądze o których w powiedzmy RP moglibyśmy tylko marzyć. Co prawda szybki wzrost importu z Chin w negatywny sposób działa na polską ekonomię, ponieważ polska produkcja jest sporo mniej konkurencyjna pod względem kosztów, lecz jakby nie patrzeć ciężko nie zauważyć, że w taki sposób funkcjonuje wolny rynek. Inna sprawa to naturalnie to, iż na wszelkie produkty z Azji jest naliczane cło oraz pozostałe podatki. Zatem zysk będzie mniejszy.
Źródło: http://www.maxy.pl/