Najlepsze urządzenia do grawerowania oraz wycinania

Jeśli weźmiemy do ręki pierwszy lepszy przedmiot lub pudełko po nim możemy znaleźć sporo swoistych oznaczeń. Będą to równocześnie znaki opisujące jakość, kody kreskowe i wszelkie zabezpieczenia. Wszystkie tego typu napisy mają na celu w pewien sposób określić niepowtarzalność tego przedmiotu. I tak na każdej hali produkcyjnej musi znaleźć się narzędzie, które pozwoli tego typu oznaczenia zrealizować. W zależności od gabarytów produktu albo rodzaju powierzchni mamy różne możliwości.


 

drukarki etykiet

Źródło: www.eti-go.pl
Aby tworzyć znakowania na większych albo płaskich materiałach odpowiedni będzie ploter laserowy. Takie urządzenia umożliwiają zarówno na nakładanie napisów na powierzchniach, grawerów oraz dodatkowo na wycinanie wymyślnych form. Przez zastosowanie lasera charakteryzują się bardzo dobrą dokładnością wykonania i wysoką wydajnością pracy. W większości przypadków plotery laserowe działają na obróbkę drewna, plastiku, plexi i tworzyw sztucznych oraz znakowania powierzchni http://www.robak.konin.pl metali.
 
Innym rozwiązaniem jest znakowarka galwo. Niewielkie rozmiary zezwalają na wykorzystanie jej w większości linii produkcyjnych. Gwarantują bardzo wysoką jakość wykonania do kilkuset symboli na sekundę. Przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania możemy wykonać zarówno grafikę wektorową oraz rastrową. Także prostota instalacji oraz niewymagająca obsługi praca korzystnie wpływają na redukcję kosztów produkcyjnych i wzrost wydajności. Znakowarka galwo zezwala na obróbkę większości surowców niemetalowych jak plastik, ceramika, powierzchnie szklane, produkty drewniane, skóra i inne.
 
Fiber laser to najnowsza technika dostępna na rynku, dzięki której możliwe jest dokładne cięcie oraz znakowanie powierzchni (tu oferta na fiber laser). Laser (polecamy bth poland) światłowodowy jest bardziej dokładny i niezawodny od starszych technologii. skonstruowany z pewnych, bezawaryjnych elementów więc zapewnia długą oraz ciągłą pracę maszyny. Zastosowanie nowoczesnej technologii wiązka lasera jest ponad dziesięć razy mniejsza aniżeli w przypadku pozostałych rozwiązań, dzięki czemu pozwala na wykonywanie znacznie bardziej dokładnych wzorów. W porównaniu ze starszymi rozwiązaniami ma również mniejszy pobór energii oraz wyższą prędkość cięcia. Jednak wszystkie te ulepszenia mają oczywiście swoje odbicie w koszcie zakupu maszyny.