Na temat codziennych przedmiotach, których nie doceniamy

Każde mieszkanie, czy to duży, lub malutki powinien mieć wskazane rzeczy. Na co dzień o nich nie myślimy, bo używamy ich mimowolnie, zapominamy, iż praca bez ich pomocy byłaby bardzo uciążliwa, co więcej, nierealna. Przypomnijmy sobie co posiadamy na stanie, a przy okazji zwróćmy hołd tym skromnym bohaterom.

sprzęt do dezynfekcji

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie dostępne środki do dezynfekcji to konieczna ochrona przed atakującym i zalepiającym nas brudem. Jak moglibyśmy zadbać o schludność naszego mieszkania bez takich chemicznych pomocy )? Wydaje się to niemożliwe do zrobienia. Oczywiście, wielu ma swoje bardziej naturalne sposoby, jak zniszczyć plamę czy pokonać pewne zabrudzenie, jednak w większości sytuacji to nie wystarcza. Zawsze wtedy w pomocy jest środek do dezynfekcji rąk, który – w zależności od poziomu zaawansowania – zlikwiduje plamę, zniszczy osad, wyczyści armaturę czy uwolni gazówkę od spalenizny.

Radio, laptop, lodówka i pralka? Co łączy takie rzeczy? Na pewno wielkie ułatwienie funkcjonowania, chociaż taka lodówka i laptop (podłączony do sieci) to przedmioty konieczne do życia. Najistotniejszym jednocześnie wspólnym mianownikiem jest ich zależność od… elektryczności. No co byśmy zrobili bez elektryczności, odpowiedź nasuwa się – nic. Ogólnie nad tym się nie zastanawiamy, śmiga w mieszkaniu wszystko napędzane przez elektryczność. Jakby nagle go zabrakło… to aż niemożliwe do wyobrażenia. Wystarczy, iż nie ma przez chwilę, przykładowo, w czasie burzy, a już jakoś dziwacznie. Identycznie ma się sprawa z wodą.

Trudno też sobie wyobrazić nieogrzewany dom w zimę. Szczególnie zapominamy o tym w mieszkaniu gdzie mieszka wiele rodzin, gdzie mamy ogrzewanie miejskie. Nie musimy o nic się martwić, o każdej porze możemy odkręcić kurek, by szybko nasze mieszkanie (apartamenty kupno) wypełniło się zbawiennym ciepłem. O tym komforcie przypominamy sobie, gdy jest jakaś awaria i ogrzewania nie ma. Czujemy się wtedy beznadziejnie, bo trudno czuć się w takim mieszkaniu zwyczajnie. Na zewnątrz mróz, przez ściany i okna dostaje się go coraz więcej do domu. Straszne uczucie. Wtedy właściwie doceniamy to, co niby otrzymujemy normalnie, jak gdyby automatycznie, ale nie podejrzewamy, że mogłoby kiedyś tego zabraknąć. Wydaje nam się takie coś normalne.