na miejsce przeciętnej reklamy

Każde przedsiębiorstwo (dotyczy to zarówno gigantów w danej branży, jak też firm dopiero zaczynających swoją działalność), żeby zdobywać klientów musi myśleć o mądrej i przyszłościowej formie reklamy, która wyróżni się z tłumu konkurencji. Nie jest to proste zadanie, a w dodatku mnóstwo komplikacji wprowadza tu internet, który w wielu dziedzinach powoduje – zamiast udogodnienia – niepotrzebny chaos informacyjny.

Reklama online

Autor: Metro Atlanta Marketing Association
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób zatem można przebić się przez reklamę wielu firm? To zagadnienie wymaga przeanalizowania paru jego aspektów, związanych w głównej mierze z konkretnym medium, poprzez które firma ma zamiar się reklamować. (polary z nadrukiem – inne wątki tutaj -) Najbardziej budżetowym rozwiązaniem, które pomaga zaistnieć w szczególności firmom o krótkim stażu, jest zwykła reklama internetowa w postaci własnej strony www, dzięki której firma rozpoczyna życie w internecie. Do tego koniecznym krokiem jest ulokowanie swojej działalności w Google czy w przeglądach branżowych i przeróżnych zestawieniach firm.

Zwykle okazuje się jednak, że reklama w sieci nie spełniła oczekiwanych nadziei – przykładowo nie udało się odnotować zadowalającej ilości klientów, lub wejścia na stronę internetową firmy są rzadkie. W takich wypadkach skutecznym i równie niedrogim rozwiązaniem może być skorzystanie z lokalnej formy reklamy.

Czy ten wpis zainteresował Cię tak intensywnie, że masz ochotę zapoznać się z kolejnym? To świetnie. Więc tutaj naciśnij i sprawdź więcej postów.

Niekonwencjonalna reklama

Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli np. konkretna firma działa na terenie Bytomia, dobrym pomysłem może być choćby ekran led w Bytomiu. W Polsce wykorzystanie reklamy ledowej, zarówno w obszarze miejskim, jak również przy parkingach supermarketów czy centrów handlowych, jest stosunkowo nowym pomysłem. Nowatorskość takiego rozwiązania sprawia, iż przyciąga ono uwagę znacznie częściej, niż na przykład standardowe formy reklamy zewnętrznej jak szyldy czy banery.

Najważniejszym atutem ekranów LED jest ich widoczność (trzeba pamiętać, że ich wyrazisty obraz jest bez problemu widoczny w różnych warunkach atmosferycznych), a zdecydowana większość z nich jest zlokalizowana w miejscach dużego ruchu samochodowego lub pieszych. W wielu wypadkach nowoczesna forma reklamy może przynieść więc firmie zdecydowane korzyści. Ekrany LED są stale zauważalne przez potencjalnych klientów, a ich atrakcyjna forma może okazać się znacznie bardziej skuteczna niż standardowa reklama.