Mieszkańcy także przeprowadzają odbiór przyszłego mieszkania

Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania od dewelopera, to z pewnością z uwagą śledzimy to co wydarza się na budowie, następne piętra budowania naszego budynku, jego tynkowanie, zazielenianie oraz wykańczanie. Jeśli już od kilku dni nie dostrzegamy robotników na budowie, to zaczynamy się złościć, iż nasze mieszkanie stoi puste, a my przecież już pragnęlibyśmy do niego dostać się oraz wziąć się za jego urządzanie, tak by jak najszybciej tam zamieszkać. Każdy dzień czekania wydaje nam się utraconym czasem i marnowaniem nasze mieszkania. Jednak w takowych sytuacjach wszystko musi mieć swoją kolejność.

Odbiory mieszkań są bardzo ważne

odbiór mieszkania

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zakończy się budowa bloku oraz wszystko, co miało zostać zrobione zostało już wykonane, przychodzi pora na odbiór mieszkania. W pierwszej kolejności muszą zostać one obejrzane przez specjalistów, przez kominiarza, który sprawdzi czy wszędzie są właściwe ciągi, tak byśmy w razie czego się nie zaczadzili, przez nadzór budowlany, który zobaczy, czy wszystko zostało przeprowadzone w odpowiedni sposób, a co się z tym łączy, czy budowla nie runie przy pierwszym podmuchu i czy mieszkając tutaj nie narażamy własnego życia. Dodatkowo warto powiedzieć, że jeżeli będzie winda, to ona także musi być sprawdzona, aby wszyscy posiadali gwarancję, że nie spadnie, kiedy mieszkańcy zaczną do niej wsiadać. A iż te kilka osób potrzebuje troszeczkę czasu na zobaczenie wszystkiego, to niestety lecz powinno to potrwać.

Mieszkańcy także potwierdzają odbiór
Jeśli wszystko jest już sprawdzone przez specjalistów, przychodzi moment, w której właściciele otrzymują klucze do swoich mieszkań, wówczas zazwyczaj zapoznają własnych sąsiadów, ale też oraz muszą dokonać swoisty odbiór techniczny mieszkania. Powinni w towarzystwie rzetelnej osoby zatwierdzić, że wszystko się zgadza, że to co powinno być założone to znajduje się na swoim miejscu i iż nie będziemy mieli potem najmniejszych roszczeń, iż coś nie zostało robione tak jak musiało.

Aby się właściwie żyło
Kiedy chcemy, żeby w konkretnym miejscu na pewno odpowiednio nam się mieszkało, to powinniśmy mieć gwarancję, iż jest ono bezpieczne oraz że nic złego się nie stanie, jedynie przez to, że w czasie budowy, ktoś czegoś nie przypilnował. A taką gwarancję mamy szansę mieć tylko i wyłącznie w momencie, jeżeli dobrze do tego przygotowane osoby zobaczą nasze mieszkanie oraz cały blok, a potem zaświadczą, iż wszystko jest dobrze.