Metody drukowania dostępne na rynku

Druk współcześnie rozwija się rzeczywiście dość szybko. Do niedawna drukowano wyłącznie na czarno, następnie zastosowane zostały tusze kolorowe, a stare drukarki wymieniono na kompaktowe urządzenia, gwarantujące doskonałą jakość wydruków przy niskich kosztach.

Współcześnie jednakże człowiek do dyspozycji ma wiele nowych rodzajów druku, które są w stanie zrewolucjonizować naukę. Przykładem jest między innymi ceniony druk wodny. Służy on przeważnie do dokładnego robienia wszelkiego rodzaju wzorów na określonych powierzchniach. Takie wzory odznaczają się wysoką wytrzymałością. Z tego rodzaju drukiem nierozerwalnie związana jest hydrografik.

Jeden z trybów w drukarce

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

Pod tym pojęciem ukrywa się grafika robiona techniką druku wodnego na powierzchni pokrytej odpowiednią folią – szczegóły. To właśnie wykorzystana folia ochronna Warszawa decyduje o tym, jaki będzie rezultat finalny. Obecnie, takie rozwiązania dość często stosowane są chociażby w branży motoryzacyjnej.

Innym, nadzwyczaj popularnym rodzajem druku jest druk przestrzenny, inaczej określany mianem druku 3D. Pierwsze techniki, jakie stały się podstawą tego sposobu drukowania powstały już w latach 80 ubiegłego wieku. Dziś, druk 3D to duża nadzieja dla wielu dziedzin. Przykładem mogą być chociażby drukowane protezy. Proces jest błyskawiczny, mniej kosztowny, gdyż wykorzystuje się tylko jedno urządzenie i co najważniejsze – naprawdę szczegółowe, dzięki czemu proteza (czytaj więcej protezy zębowe łódź) jest wygodna i staje się znakomitą namiastką prawdziwej kończyny. Drukowanie przestrzenne daje możliwość również na wydruk ażurowego gipsu, jaki nie tylko interesująco wygląda, ale jest także rzeczywiście lekki, zapewniając wygodę noszenia. W dodatku, jego trwałość jest solidna, toteż doskonale usztywnia złamaną kończynę. Obecnie drukować można z wykorzystaniem zaskakujących materiałów, na przykład czekolady bądź cukru. Druk przestrzenny jest cały czas rozwijany, na rynku pojawiają się kolejne technologie cieszące się sporym zainteresowaniem. Wiele osób niemniej upatruje w tym rozwoju wiele niebezpieczeństw, jak chociażby możliwość wydrukowania … broni. Na razie jednak drukarki 3D są dość drogie, w związku z tym mało osób może sobie pozwolić na ich kupno. Są za to znakomitą alternatywą i rozwiązaniem dla fabryk czy biur projektowych.