Kontuzja? Nie martw się, przetestuj najlepszą metodę

Szusujesz na nartach, zjazd jest fantastycznie przyszykowany, śnieg świeży, lecz odpowiednio ubity, słońce pięknie świeci, a niebieskie niebo uzmysławia nam, że to będzie niezapomniany wypoczynek. Szusujesz calutki dzień, na drugi dzień to samo, podczas trzeciego dnia zauważasz, że zjazd jest już trochę w złym stanie. Twierdzisz, iż to wszystko przez rosnącą temperaturę (wzrosła dzisiaj do blisko ośmiu stopni na plusie), a także przez coraz większą ilość narciarzy. To nie jest to, co był wcześniej, jeździsz jednakże wytrwale, aż w końcu… zaliczasz kraksę. Na tyle poważny to incydent, iż musisz zrezygnować ze zjazdów już do końca wypoczynku. A co dalej?

jogging

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to zbyt przyjemne, kiedy w okresie wakacji należy pójść do fachowca. Co to w ogóle za czas wolny? Nie ma jednak innego wyjścia. Na szczęście trafiliśmy na świetnego fachowca, ponieważ obecnie ten urlop wspominamy, z jednej strony, jako tragedię, lecz z innej strony doceniamy, że tak się to wszystko skończyło. Ciągle możemy uprawia narciarstwo, a po wspomnianej kontuzji nie ma już prawie śladu. Co takiego zalecił lekarz? Terapię czynnikami wzrostu.

Za tą intrygującą nazwą znajduje się fantastyczna metoda, w której pierwsze skrzypce odgrywają białka. Ich zadaniem jest stymulacja procesów naprawczych, a także odnowa tkanek, które uległy niesprawności. Najwięcej ich występuje w ziarnistościach płytek krwi, to właśnie z nich czynniki są transportowane, gdy tkanki ulegają zaburzeniom.

Przeczytaj więcej szczegółów (https://www.anplast.pl/produkty/wycieraczki-do-butow/elementy-zabudowy,2,11306) – one mogą rzucić całkiem nowe światło na rozpatrywaną w umieszczonym na tej stronie artykule. Po prostu kliknij ten odnośnik!

Dzieje się to w czasie procesu krzepnięcia krwi. Dzięki czynnikom wzrostu następuje szybkie przekazywanie komórek do miejsca, gdzie zaszło uszkodzenie.

Warto wspomnieć, że terapia czynnikami wzrostu prp zyskuje coraz więcej zwolenników. Coraz częściej używa się jej w różnych działach medycyny w zakresie stymulacji gojenia tkanek. Na przykład, w ortopedii znajdują przeznaczenie w kwestii przyśpieszenia zrostu kostnego, a jednocześnie gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna). Warto nadmienić, że czynniki wzrostu nie zaliczają się do dziedziny leków uniwersalnych, co oznacza, iż nie można nimi wyleczyć każdego przypadku, jednakże jego zastosowanie naprawdę jest dość szerokie.

Miej na uwadze, iż kontuzja (fizjoterapeuta sportowy wrocław) nie oznacza od razu końca twojej amatorskiej lub zawodowej kariery, bo dzięki takim odkrywczym terapiom, jak opisana terapia czynnikami wzrostu, wszystko staje się możliwe.