Karnety okolicznościowe

Okres, kiedy nadchodzą święta, jest czasem rosnącej aktywności na poczcie. Przedświąteczny ruch bardzo łatwo są się zauważyć szczególnie wśród ludzi pokolenia naszych babć i dziadków, którzy nie są zaprzyjaźnieni z udogodnieniami płynącymi z nowoczesnych mediów. Ślą oni więc kartki okolicznościowe i kartki bożonarodzeniowe, a oprócz świąt także kartki urodzinowe. Zazwyczaj wydaje nam się to staromodne, tradycyjne, proste i tandetne, gdy np. mamy na myśli kartki ręcznie robione.

zaproszenia ślubne

Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

Zwyczaje starszych osób często nas irytują, psują nam plany swoją tradycyjnością, powolnością. Ale czy nie warto się zastanowić nad pozytywnymi stronami wierności tradycji i staroświeckości?

Jedną z przedstawianych za chwilę zalet jest dostanie z okazji swojego święta bardzo ładnej kartki urodzinowej, może nawet kartki ręcznie robionej.

Intrygują Cię dalsze wpisy (http://latajacydywan.com/) na ów temat? To fantastycznie, bo z przyjemnością stworzyliśmy dla Ciebie następne zbliżone zagadnienia.

Każdego bowiem ucieszyłoby wrócenie do domu po ciężkim dniu pracy i zastanie w skrzynce pocztowej widocznego znaku tego, że jesteśmy dla kogoś ważni w postaci kartki urodzinowej? Wiadomo, słowa słowami, ale, szczególnie kiedy znajdujemy się daleko od kogoś ważnego, to jeden z najprościej dostrzegalnych dowodów, że ktoś chciał sprawić nam przyjemność i wciąż o nas myśli. Gdy, jak wiele ludzi w dzisiejszych czasach, emigrujemy za pracą i dostaniemy kartki bożonarodzeniowe od kochającej rodziny, czy może być coś bardziej wzruszającego?

Tort urodzinowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Ktoś może pokusić się o stwierdzenie, że to dalej zbyt proste i staroświeckie, co więcej, pretensjonalne, ale okazałby się ignorantem. Przejście się na pocztę udowodni mu, że się myli. Nie wspominając już o księgarniach, czy stylowych sklepach papierniczych. Można nabyć tam nie tylko piękne kartki ślubne, czy religijne kartki bożonarodzeniowe, ale są też różne inne, w tym kartki ręcznie robione. Nie musimy kupować kartek standardowych. W ofercie sklepów znajdziemy przeróżne: utrzymane w klimacie absurdalnych, śmiesznych, czy oparte na reprodukcjach dzieł znanych artystów. Czyli: do wyboru, do koloru. Także może czas zastanowić się nad bliskimi, o których ostatnio zapomnieliśmy, a kartka okolicznościowa byłaby najlepszym sposobem do odświeżenia znajomości z nimi. ale – więcej na tej stronie