Jakimi metodami ocenić swój zespół pracowników?

Porządny pracownik jest bezcenny – tego typu człowiek potrafi wzbudzić szacunek u własnego pracodawcy. Jednakowoż ponadprzeciętnych pracowników to w sumie aż tak niesamowicie wielu to raczej nie ma.

Pracownicy w firmie

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

W zasadzie człowiek traktuje pracę jako obowiązek, coś dzięki właśnie czemu może zarabiać na funkcjonowanie. Ten świat, w którym dosłownie każdy podwładny doskonale wywiązuje się ze swoich obowiązków jest nierealny. A zresztą czyż w wielu przypadkach nie jest tak, że to głównie wina (zobacz: wina gruzińskie) szefostwa?

Skoro sporo osób odpowiedzialnych za personel skupia się wyłącznie na oszczędzaniu, nie pompuje pieniędzy w szkolenia, nie wspominając o premiach, ciężko miewać ogromne wymagania.

Jeżeli masz ochotę uzyskać dodatkowe dane na omawiany wątek, odkryj ponadto (https://www.polnet.pl/pl/aktualnosci) pozostałe nasze witryny na podobny temat – one również są ciekawe.

A zresztą to również zależy od rodzaju firmy.

Jak przeanalizować swojego pracownika? Z pewnością czymś najbardziej znaczącym jest to, aby wiedzieć jak wielce ważna, w każdej sferze, jest bardzo szczera pogawędka. Przykładowo bardzo dużo daje ocena 360, czyli pytamy danego pracownika, ale również kogoś innego. A to dobrze, ponieważ jakby nie patrzeć będziemy mieli możliwość rzetelnie sprawdzić człowieka. W żadnym przypadku nie powinno się zakładać, że rzetelna opinia pracownika jest niemożliwa. Zasadniczo ocenianie ludzi jest trudne, lecz to akurat realne.

Zadowoleni pracownicy

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy także, iż w sumie w bardzo wielu przypadkach zwykli biznesmeni całkowicie nie umieją rozmawiać z ludźmi. Cóż, być może to dlatego, że na dzień dzisiejszy w biznesie rządzą ludzie chowani w erze PRL-u? Doskonale, iż istnieją specjaliści od rozmów, psycholog biznesowy jest w ostatnim czasie coraz powszechniejszą personą.

Zwracajmy także własną uwagę na to, aby w żadnym przypadku nie zapomnieć, że szef również może być oceniany. No co jak co, lecz to w sumie dla dobra prowadzonego przez niego interesu. Być może oceny pracownicze sprawią, iż wpadnie one na interesujący pomysł, który bardzo do przodu popchnie cały biznes? Bardzo prawdopodobny scenariusz. A więc nie obawiajmy się ocen, z dwóch stron, bo w 100% szczera rozmowa, ankieta, dają efekty o których zapewne nie mieliśmy do tej pory większego pojęcia.