Jak wiele kosztuje wynajęcie fotografa ślubnego?

Niezwykle wiele ludzi twierdzi, że usługi fotografów ślubnych są niewiarygodnie drogie. To przecież jedna noc, parę bądź kilkanaście godzin, a ceny osiągają niekiedy wiele tysięcy złotych. Warto więc dowiedzieć się, za jakie konkretnie usługi płacimy.

W głównej mierze należy mieć na uwadze fakt, iż fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko w trakcie samego przyjęcia, kiedy wykonuje zdjęcia, lecz również poświęca niemało pracy na niezbędną obróbkę. Zrobione przez parę godzin zdjęcia początkowo powinny być zgrane na komputer i z wielką uwagą wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie zaczyna się niezwykle żmudny i angażujący etap ich obróbki. I to właśnie na tym etapie zaczyna się najtrudniejsza i niezwykle istotna praca fotografa. Fotografie, które następnie będą wywołane w cyfrowej ciemni powinny być bardzo dokładnie dopracowane w programie do obróbki graficznej. Niekiedy obróbka jednego zdjęcia może zająć nawet godzinę! Łatwo więc możemy policzyć sobie, że ślubny fotograf (zobacz http://angelka.pl) z Bydgoszczy musi poświęcić niezwykle dużo czasu na to, by ostatecznie oddać w nasze ręce idealne zdjęcia ślubne.

Jeśli fascynuje Cię omawiany wątek, to przejdź do treści i poznaj podobne informacje dotyczące takiego zagadnienia. Wciągną Cię bez reszty.

Taka praca związana jest nie tylko z pstrykaniem fotografii na imprezie, ale także z dobraniem, wyłanianiem z wielu plików najwartościowszych fotografii, a następnie obróbką, która sprawia, iż obrazy wyglądają rzeczywiście świetnie!

zdjęcie pary młodej

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni najczęściej zapewniają nam różne pakiety w różnych cenach. Dzięki temu możemy dobrać cenę do swoich potrzeb i oczekiwań. W bardzo tanich pakietach mamy najczęściej nieco mniej fotografii, ale w sytuacji kiedy urządzamy nieduże wesele, a zaproszonych nie ma za dużo, najczęściej ten pakiet jest wystarczający. Niekiedy również parom nie zależy na dużej ilości fotografii, a bardziej na najwartościowszych obrazach, które uwiecznią najistotniejsze momenty z wesela . Jeśli jednak pragniemy mieć bardzo dużo różnorodnych fotografii, możemy wybrać dla siebie pakiety rozszerzone. Wtedy jednak powinniśmy się liczyć z tym, że więcej zapłacimy. Warto także wiedzieć, że nieco więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego będzie organizowana sesja zdjęciowa.

Jak się więc okazuje, praca fotografa ślubnego jest bardzo złożona i wymagająca. Pamiętajmy jednak, iż zawsze musi nam zależeć nie tylko na kosztach.