Jak to funkcjonuje dziś

Kim jest człowiek nowoczesny i czy w ogóle istnieje taka kategoria? Trudno powiedzieć zważywszy, że tyle, ile opinii, tyle wzorów człowieka, który zasługuje by szczycić się tym mianem. Czy mimo wszystko możemy dostrzec konkretne cechy wspólne, czy łatwiej nam mówić w osobnych kategoriach o nowoczesnej kobiecie lub o nowoczesnym facecie?

Autor: Atlantic

Sprawa jest z całą pewnością złożona, podobnie, jak rozdział ról między kobietą a mężczyzną jest w fazie stopniowego zanikania. Dawniej to było jasne i czytelne: kobieta jest ostoją ogniska domowego, opiekuje się dziećmi, dba o dom, przygotowuje posiłki, sprząta, pierze, natomiast mężczyzna ma utrzymywać rodzinę, co oznacza, że jest dostarczycielem pieniędzy i innych rzeczy bez, których komórka społeczna zwana rodziną nie jest w stanie funkcjonować. Jeśli o kobiecie można rzec, że troszczy się o ognisko domowe, symbolicznie podtrzymuje rodzinny płomień w obrębie domu, tak o przedstawicielu płci męskiej powinniśmy rzec, iż walczy ze światem zewnętrznym, stawia mu opór, nadając kształt bezkształtnym zewnętrznym przeszkodom.

W dzisiejszym świecie jednakże te role się trochę zmieniły. Co prawda w ogólnie rzecz ujmując tradycyjny model nie uległ zmianie, natomiast czynniki obyczajowe wymuszają pewne prawidłowości. Urlopy macierzyńskie, bezrobotny mężczyzna, a pracująca na pełny etat kobieta – to nie są zaskakujące widoki w naszym społeczeństwie.

Charakteryzując więc osobnika nowoczesnego musimy patrzeć na mężczyznę i kobietę identycznie, jako osoby o zbliżonych aspiracjach bycia na bieżąco. Drogie, perfumy prestiżowapraca, modne rzeczy, jak luksusowy pojazd czy dajmy na to zegarek orient (obejrzyj modele), to wyróżnik dążeń obu płci.

Aby uzyskać świeże informacje na opisywane zagadnienie sięgnij po źródło (http://dzwigmar.pl/) – one zapewne również Cię zaabsorbują. Sprawdź to samodzielnie.

Odeszły do lamusa czasy, kiedy kobieta była przystawką do faceta. To mężczyzna robił karierę, a kobieta miała się dobrze prezentować w domowym zaciszu.

Hierarchia i pewien model patriarchalny uległ załamaniu, dzisiaj nie można oświadczyć z z pełną stanowczością, iż mężczyźni rządzą światem, gdyż przy ich bokusą panie, nie obawiające się konfrontacji, bardziej nawet elastyczne na nadchodzące zmiany, wyłapujące trendy, z łatwością przystosowujące się się do nowej rzeczywistości. Mężczyźni już nie powinni spać spokojnie, muszą być czujni, jeśli nie chcą oddać prymu kobietom.

Jeśli masz chęć zyskać uzupełniające informacje na opisywany temat, to przejrzyj serwis, która takiego typu dane posiada. Zapewne okażą się interesujące.

Albo zamiast walczyć mogą się podzielić władzą, takie rozwiązanie chyba wszystkim wyjdzie na dobre. Więcej o zegarkach: .