Jak się rozstać ze swym wozem?

Niestety wszystko na tym łez padole przemija, jakkolwiek byśmy byli najpiękniejsi, a nasze autko najwspanialsze. Nieuchronnie w przyszłości my się postarzejemy, a nasz samochód będzie musiał być zezłomowany.

Mielibyśmy fart, gdyby udało nam się sprzedać auto, złomowaniem zajmie się wtedy ostatni właściciel. Jednak gdy już nam się przydarzy taka konieczność, potrzeba się uzbroić w cierpliwość, działać nieśpiesznie. Wskazane jest sprawdzić, czy auto złom Tarnów (jeśliśmy z Zabrza) posiada należyte zezwolenia miejscowego starosty uprawniające do złomowania.

Nie zwlekaj! Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to przejdź dalej. Tam oczekuje na Ciebie kompleksowa treść. Sądzimy, że w ten sposób uda nam się rozwiać wszelkie Twoje niepewności.

Niestety, jeżeli nie przypilnujemy tego, może być, iż zapłacimy karę pieniężną za nie dopatrzenie obowiązku złomowania wozu. Podobna okoliczność może zaistnieć, kiedy uznamy, iż może by tak pójść na łatwiznę i sprzedamy nasze auto komuś, kto twierdzi że zajmie się tą sprawą za nas.

Ford Fiesta

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Lepiej jednak poświęcić odrobinę swego czasu, i wybrać pasujący nam auto (serwis naprawy Subaru) złom poznań (jeśliśmy z Gdańska). Takie przedsiębiorstwa złomują samochody po przeróżnych przejściach. Nie zawżdy powodem kasacji czterokołowca jest jego wiek. Czasami bywa ona skutkiem wypadku. Niezależnie od tego jakiż był powód zezłomowania, powinniśmy posiadać odpowiednie poświadczenia. Oto one: dokument tożsamości ostatniego posiadacza samochodu, w przypadku współwłasności również dokument potwierdzający tożsamość współwłaściciela. Prócz tego przygotujmy: dowód rejestracyjny pojazdu, kartę auta jeżeli taka została wydana.

Kiedy przyjdzie nam zezłomować wóz firmowy, trzeba do wymienionych dokumentów załączyć KRS lub wpis do ewidencji gospodarczej. Zadaniem przedsiębiorstwa zajmującego się złomowanie pojazdów świdnica (czy w innym mieście), jest sprawdzenie autentyczności danych zawartych w poświadczeniach z danymi samochodu, a zatem sprawdzenie numerów podwozia itd.. Firma złomująca ma obowiązek wręczyć nam należyte zaświadczenia: o unieważnieniu dowodu rejestracyjnego i poświadczenie o zezłomowaniu auta. Następnie w przeciągu tygodnia od dnia złomowania firma złomująca musi wysłać do miejscowego urzędu gminy poświadczenie o zezłomowaniu. Od tego czasu posiadacz auta ma trzydzieści dni na wyrejestrowanie pojazdu. Pożądane byłoby przed wyrejestrowaniem samochodu uiścić zaległe opłaty za ubezpieczenie, (jeśli mamy zaległości rzecz jasna) .