Jak się przedstawia praca firm zajmujących się sprzątaniem obiektów biurowych?

W mieście w którym żyję spacer po głównym deptaku wczesnym latem stanowi czystą przyjemność. Piękne słońce tańczy na dachach. Z niedalekich kawiarni słychać gwar. Lubię takie przedpołudniowe spacery do ulubionej kawiarni. Siadam wtedy na balkonie i proszę o czarną mocną kawę z rogalem, i od czasu do czasu jakieś ciasteczko. Przyglądam się wtenczas przechodzącym ludziom. Któregoś dnia znalazłem kawiarenkę nieopodal biurowca w którym kiedyś pracowałem.

sprzątanie biurowca

Autor: Pieter van Marion
Źródło: http://www.flickr.com

Byłem w tych czasach „nadzorującym” w firmie sprzątającej biurowce i urzędy. Moje zadanie polegało na kontrolowaniu 10 osobowej grupy ludzi wykonujących pracę sprzątaczy oraz dbaniu o to, by nie zabrakło im środków czystości. Myślałem iż sprzątanie biur jest dosyć prostym zadaniem. Od pracowników nie wymaga się zbyt dużo, ot ścierka, mop i załatwione. W jakimże błędzie był człowiek! Sprzątanie biur nie jest wcale zadaniem nieskomplikowanym. Moim obiektem był budynek sądowy w mieście w którym mieszkam. Pozornie wydawało by się iż mały budynek, a tu się okazuje się że metraż jest spory, pełno schodów i zakątków. Sprzątanie biur powinno się przeprowadzać w zgodzie z umową podpisaną między firmą podejmującą się sprzątania a zlecającym. Umowa powyższa bardzo dokładnie opisuje co i jak ma zostać posprzątane. Na przykład określony jest gatunek ścierek jakimi pani sprzątaczka ma czyścić blaty oraz typ środków czyszczących.

Poszukujesz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa zakład szklarski wrocław na pewno Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz tam wiele niezwykle interesujących informacji.

Do obowiązków osoby nadzorującej należy nie tylko kontrolowanie bieżących zadań, lecz też ich przydzielanie. Należy w ten sposób zorganizować pracę, by jednoczenie nie zaburzać zwyczajowej pracy zleceniodawcy. Z tego tej przyczyny większość prac porządkowych wykonywana jest pomiędzy godz. 15 a 21. W godzinach pracy pracowników biurowych wykonywane są tylko zadania bieżące, tj.: wymiana papieru toaletowego w ubikacjach lub też w zimie odśnieża się schody wejściowe. Zgodnie z umową odbywają się kontrole. Kontrole tzw. wewnętrzne, gdy jakości sprzątania biur dokonuje osoba nadzorująca a także kontrole zewnętrzne w obecności przedstawiciela zleceniodawcy. Po tej ostatniej każdorazowo podpisuje się protokół odbioru. Do zadań nadzorującego należy też uzupełnianie dokumentacji związanej z kadrą. Także praca (eena.pl) okazała się być wcale nie taka prosta.