Gdzie najlepiej jest kupić dobry asortyment do porządków?

Sprzątanie domu to czynność, którą zna każdy. Nie można tego uniknąć, każdy dom albowiem jest podatny na wszelkie nieczystości, na nieporządek, który na dłuższą metę zaczyna irytować. Są na pewno mieszkania nie porządkowane od długiego czasu, jednakraczej nikt do takiego osobnika nie przybywa w odwiedziny, no chyba, że ludzie którzy są tam w stanie wytrzymać… Każdy w miarę przeciętny człowiek musi robić porządki, jeden czyni to lepiej, drugi gorzej.

Porządki w mieszkaniu

Autor: Lory Lindner
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd potrafimy robić porządki, jeżeli oczywiście potrafimy? Większość ludzi ma to z domu rodzinnego. Większość mam nakłania, bardziej lub mniej, do dbania przynajmniej o własny pokój. Jeśli nie posiadamy własnego pokoju to zostaje kuchnia lub łazienka. Na niektórych osiedlach dochodzi także korytarz na klatce schodowej, on to, jako część wspólna sprzątany jest na zmianę z lokatorem obok. Wydaje się, iż większość z nas ma podobne doświadczenia, gros z nas sprzątała choćby trochę, ale wie, o co w tym chodzi.

Wręczamy Ci bezpłatny dostęp do nowych treści, jeżeli wpisy opracowane na tej stronie bardzo Cię porwały. Zatem nie czekaj!

Można też dodać, iż płeć żeńska miała w tej materii więcej obowiązków. No cóż, kultura patriarchalna daje się we znaki. Warto zajrzeć tutaj: ścierki do domu.

Niemniej jednak, jeżeli mężczyzna nie potrafi użyć zgodnie z zastosowaniem szczotki do sprzątania lub szufelki do sprzątania, a na widok ścierek i ściereczek dostaje torsji to jest coś nie tak. Można powiedzieć, że taki facet został trochę spaczony przez liberalne metody pedagogiczne ojca bądź matki. Polecany asortyment – sprawdzone szufelki.

W porządku, może nie będzie musiał w swoim życiu sprzątać, bo będzie miał małżonkę, która się tym zajmie, być może też będzie miał mnóstwo pieniędzy (a może jego rodzice też byli majętni), wiec będzie miał sprzątaczki, które zajmą się porządkami. Istnieją tego typu możliwości, lecz musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż bardziej od tej wizji prawdopodobny scenariusz jest taki, że mężczyzna będzie musiał sam o siebie zadbać, również sprzątając własne mieszkanie i wtedy pojawi się dylemat, bo nie będzie miał pojęcia, jak się do tego zabrać.

W związku z tym posiadając własne potomstwo wychowujmy przeciętnego faceta w ten sposób, aby wiedział, w którym miejscu leży ścierka do kurzu, do czego służy mop, starajmy się wpoić, że miotła wcale nie służy do zabawy w czarownice tylko do zamiatania. Kiedyś będzie za to wdzięczny, jego żona na pewno tez.