Dopiero co kupione mieszkanie – nie w każdej sytuacji wszystko idzie szybko, na ogół należy się uzbroić w cierpliwość

Jeśli zdecydujemy się na zakup swojego mieszkania, to z niecierpliwością patrzymy na to, co dzieje się na placu budowy. Każda cegła, każdy kolejny poziom bardzo nas raduje, a jeżeli dochodzi do wykańczania wnętrza oraz nie dostrzegamy, co się tam dzieje, rozpoczynamy się coraz bardziej niecierpliwić. Mimo wszystko prawda jest taka, iż nawet wtenczas kiedy pracownicy opuszczą już teren budowy, to i tak musi jeszcze minąć troszeczkę dni, zanim będziemy mogli odebrać klucze od swojego wymarzonego mieszkania i przejść do jego wykańczania w taki sposób, jak to sobie ciągle wyobrażaliśmy.

Odbiór mieszkania od dewelopera ma poszczególne etapy

mieszkanie

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
W chwili kiedy Kancelaria Prawna pracownicy odjadą z budowy, deweloper powinien zorganizować dużo dokumentów i zezwoleń. Powinien zejść się z mnóstwem ludzi, by udowodnić im, że wszystko robił dokładnie tak jak trzeba, a co się z tym łączy, że konkretny budynek zdaje się do zamieszkania i będzie zupełnie bezpieczny. Dopiero kiedy te wszystkie dokumenty będą zorganizowane, kiedy wszystkie wpisy zostaną złożone, nasza cierpliwość będzie miała szanse być wynagrodzona. Wtenczas deweloper skontaktuje się z nami oraz zaprosi nas po odebranie kluczy.

Ta użyteczna strona (https://cpsens.pl/terapia-uzaleznien-wspoluzaleznien-dda.html) jest przygotowana dla miłośników omawianej problematyki. Jeżeli wliczasz się do nich, to kliknij na ten odnośnik!

Jednak musimy wiedzieć, że odbiór mieszkania od dewelopera także trochę potrwa, gdyż wpierw będziemy musieli podpisać dużo pism, iż wszystko się zgadza, potem będziemy musieli pójść obejrzeć mieszkanie, żeby sprawdzić, czy nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń (oferta odbioru mieszkania Jakuba Łygana). Kiedy to wszystko będzie potwierdzone oraz obejrzane, w końcu będziemy mogli dostać klucze, a co się z tym łączy, będziemy mieli szanse oficjalnie wprowadzić się do swojego mieszkania.

To wszystko jest ważne ze względów prawnych

mieszkanie

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Całe to zachowanie jest niesamowicie ważne ze względów prawnych, idzie o to, żeby deweloper posiadał na piśmie, że nie było najmniejszych sporych uchybień w momencie, kiedy oddawał nam mieszkanie. Oczywiście kiedy w chwili aranżacji wnętrza zauważymy jakieś mniejsze niedociągnięcia, to ciągle możemy je do niego zgłosić, a on w ramach gwarancji wykona ich naprawy, nie mniej trzeba zaznaczyć, iż te największe uchybienia ciągle są nagle umieszczane na piśmie.

To tylko właścicielom wydaje się, że długo trwa

Jeśli wyczekujemy na odbiór mieszkania, to wydaje nam się, że to wszystko trwa bardzo długo. Jednak jak się okazuje, przy wielości pism oraz rzeczy do obejrzenia, wszystko to mija dość szybko i sprawnie. A musi to być zrobione, by w razie czego nie było żadnych problemów z wykonaniem napraw, które są objęte gwarancją- zobacz ofertę Pana Jakub Łygan.