Dobry kamieniarz nie może być za tani!

Cmentarze w Polsce są ładne – chociaż zapewne niektórzy raczej sceptycznie zwykli podchodzić do tych nowych nagrobków. No cóż, nie we wszystkich przypadkach widziane przez nas nagrobki charakteryzują się niesamowitym pięknem, lecz i tak chodzenie po cmentarzach, zwłaszcza w listopadzie, ma swój urok. Zapamiętajmy, że jeśli nie posiadamy za wiele kasy na własny nagrobek – albo swoich bliskich, wcale nie musimy zakładać, iż to mega wstyd postawić najzwyklejszy pomnik! Jeżeli ktokolwiek nawet przy nagrobkach wychodzi z tego założenia, że najważniejsze jest to by się pokazać, to myśli bardzo nieodpowiednio!

kamień

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
Choć to pewnie oczywiste, iż spoglądając na mocno zaniedbany pomnik własnych bliskich – rodziców albo dziadków, bez wątpienia przydałoby się wykombinować skądś pieniądze. To pewnie coś oczywistego, że żelaznym obowiązkiem rodziny jest dbanie o groby umarłych. Gdy nie będziemy dbali o nagrobki – (kliknij tutaj) zapewne nasze dzieci po wielu latach, z powodu braku odpowiednich wzorców, również niestety o nas zapomną. Niestety rośnie w polskim społeczeństwie pogląd jakoby akurat dbanie o umarłych, ich nagrobki, nie miało większego sensu. Cóż, negatywne wzorce z pewnych zachodnich krajów w żadnym przypadku nie mogą mieć w Polsce miejsca! Jeśli ktoś tak zwykł podchodzić do kwestii grobów, niech zmieni myślenie.

Mocno cieszy, że w sumie jakość kamieniarstwa stoi na bardzo dużym poziomie. Można powiedzieć, iż w wielu przypadkach chociażby mazowieccy kamieniarze są swoistymi wirtuozami. Chociaż nie oszukujmy się przesadnie: czyli jeżeli damy radę wyłożyć na stół znaczne środki, to faktycznie nagrobek (szczegóły tu…) będzie charakteryzował się pięknym wyglądem, bardzo dobrym wykonaniem.

kamień

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kamieniarz Borkowski nigdy nie weźmie za świadczone przez siebie usługi bardzo niedużych pieniędzy. Jeśli ktoś w taki sposób myśli pewnie nie poznał dobrze rynku kamieniarskiego. A zresztą to pewnie coś typowego, że skoro bardzo byśmy chcieli, aby nagrobek był idealny, dostosowany do polskiej aury, nie może tak bardzo skupiać się na oszczędzaniu. Zatem dbajmy o to by krajowe cmentarze były jeszcze piękniejsze, bardziej klimatyczne. Bądź co bądź cmentarze są naprawdę istotną częścią polskiego krajobrazu.