Czym charakteryzuje się sitodruk?

Sitodruk jest najstarszą techniką odwzorowywania druku. Wywodzi się z dawnych czasów, kiedy to Chińczycy dekorowali prezentowaną metodą przeróżne materiały. Obecnie jest to jedna z głównych technologii, która odnalazła szerokie zastosowanie dzięki licznym plusom, jakie ma. Czym w takim razie odznacza się sitodruk?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Przede wszystkim sitodruk polega na ręcznym albo mechanicznym przeciskaniu farby przy pomocy odpowiedniego sprzętu przez formę drukarską. Sitodruk jest stosowany na wszelkich podłożach drukarskich. Dotyczy to nie tylko materiału, lecz także określonego kształtu oraz powierzchni tworzywa. Bez trudu zadrukujemy folię rato (zobacz polecane) tkaniny osiągając dobry efekt.

sitodruk

Źródło: flickr.com

Niewątpliwym walorem przedstawianej metody jest wykonywanie wydruku odpornego na niesprzyjające warunki atmosferyczne, np. na deszcz. Do tego posiada dużą odporność mechaniczną – ciężko go zepsuć.Z tej przyczyny nie trzeba chronić go w żaden dodatkowy sposób. Co więcej, farba wykorzystywana do sitodruku może być kryjąca lub częściowo kryjąca. Oznacza to, że wydruki stworzone dzięki tej metodzie są naprawdę pełne życia i nad wyraz intensywne. Efekty można porównać do użycia farb olejnych. Nie należy bać się starcia farb. Sitodruk gwarantuje sporządzenie najlepszych projektów w wyraźnych barwach. Ale to nadal nie koniec. Sitodruk proponuje bogatą różnorodność farb. Zależnie od oczekiwań klienta można użyć np. farby metaliczne, fluorescencyjne raty (zobacz klikaj) brokatowe. Wszystko można ustalić i wykonać projekt, z którego będziemy prawdziwie usatysfakcjonowani (nowoczesne maszyny do sitodruku).

Sitodruk wykorzystywany jest m.in. do różnego rodzaju wydruków reklamowych na potrzeby przedsiębiorstw, wizytówek, plakatów, jak również odzieży. Szczególnie powszechne są wydruki na koszulkach, które mogą stanowić znakomity prezent dla bliskiej nam osoby. Potrzebna jest tylko fachowa maszyna do koszulek, którą bez problemu odnajdziemy w dobrych drukarniach. Dobrze jest starannie się rozejrzeć, by uzyskać naprawdę rewelacyjnej jakości sitodruk. Maszyny używane często można kupić do indywidualnego wykorzystywania, jednak do pojedynczych projektów lepiej jest po prostu zamówić zlecenie w odpowiedniej firmie i być usatysfakcjonowanym z końcowych rezultatów – maszyny do sitodruku używane – więcej informacji.