Czy dobrze jest czytać opinie internautów o lekarzach?

Wielu pacjentów, zanim wybierze się do lekarza sprawdza opinie na jego temat w internecie. Trudno się dziwić pacjentom, że chcą sprawdzić, komu powierzają swoje zdrowie. Dawniej opinie na temat danego lekarza nie dało się tak łatwo sprawdzić. Aktualnie nadal częściej radzimy się przyjaciół, jednakże równie często zaglądamy na portale typu dobrylekarz. Podobne działania wymusza także duża konkurencja na rynku medycznym. Błyskawicznie rośnie liczba tego typu serwisów, które zarabiają nie tylko na reklamach, ale też na samych lekarzach.

lekarz

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Można wyciągnąć z tego wniosek, że pacjenci nie nie ufają już ślepo medykom. Powszechny dostęp do informacji sprawił, że są oni odbierani podobnie, jak pozostali usługodawcy, weryfikowani przez rynek. Od lekarzy wymaga się obecnie nie tylko fachowości, ale także dobrej obsługi.Naturalnie analizując problem możemy zadać sobie pytanie, czy faktycznie sieć jest godnym zaufania źródłem, jeśli chodzi o tego typu informacje.

Lekarze coraz częściej skarżą się, że oceny internautów są niesprawiedliwe. Portale tego typu to także oręż w nieuczciwej walce z konkurencją. W internecie przecież łatwo podszyć się pod niezadowolonego pacjenta. Tymczasem wielu lekarzy pracuje nie tylko w szpitalach, ale także we własnych prywatnych gabinetach.

Jeżeli musisz bezzwłocznie odnaleźć pokrewne materiały odnoszące się do omawianego zagadnienia, zobacz dodatkowe info na innej tego typu stronie.

Niestety brak miarodajnych narzędzi oceny jakościowej służby zdrowia sprzyja podobnym biznesom.

sala szpitalna

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak wiedzieć, że portale oceniające lekarzy to także niezły biznes. Wystarczy dokładnie się przypatrzeć, by pod ocenami zauważyć reklamy. Oprócz tego firmy zarabiają także na lekarzach. Profile są umieszczane na portalu bezpłatnie, jednak po wykupieniu abonamentu lekarz może kontrolować zamieszczane treści. W ten sposób jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę przykładowo frazę: okulista (https://optegra.com.pl/Choroby-oczu/Choroby-oczu/Zez/Zez) Kraków, pierwszym wynikiem może być profil na albo . Dobrze wypozycjonowana strona główna i droższy pakiet gwarantują dobrą pozycję w wyszukiwarce. Co więcej na autoryzowanych portalach dominują raczej pozytywne opinie, co znacznie podważa ich wiarygodność.

Naturalnie każdy z nas korzysta z tego typu serwisów. Dobrze jest mieć świadomość, że poszkodowani pacjenci chętniej zostawiają swoją opinię, która jest zawsze tylko subiektywną być może bardziej skomplikowanej sytuacji. Czasami zdecydowanie lepiej zapytać o opinię znajomych, niż obcych ludzi. Nierzadko zdarzają się aroganckie wpisy na temat lekarzy. Trudno więc na tej podstawie wyrobić sobie własne zdanie.