Co trzeba wiedzieć, w przypadku kiedy postanowimy uruchomić własną stronę www

Internet stał się wszędzie obecny, w zasadzie ciężko sobie wyobrazić bez niego życie. W internecie ludzie czytają codzienne informacje, sprawdzają rozkłady jazdy i programy telewizyjne.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

W wirtualnym świecie bardzo dobrze zaczął sobie radzić również handel, w obecnej chwili szacuje się, że duża część obrotów firm handlowych pochodzi właśnie z sieci. W zasadzie każdy, kto tylko będzie miał trochę chęci, może sobie swoją stronę internetową założyć i publikować tam co go interesuje, oczywiście w zakresie możliwym przez przepisy prawne i ogólnie przyjęte normy. Do otworzenia swojej strony w sieci internetowej są wymagane trzy sprawy. Po pierwsze, trzeba zarezerwować domenę, innymi słowy adres internetowy, pod jakim serwis będzie widoczny. Najpopularniejsze w naszym kraju są obecnie domeny mające końcówkę pl, ale coraz chętnie są rezerwowane końcówki com, eu i Poza adresem internetowym należy swój serwis opracować w postaci zrozumiałej dla przeglądarek internetowych, to znaczy w języku HTML.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze jednym ważnym elementem wymaganym do funkcjonowania internetowego serwisu będzie zakupienie serwera hostingowego, to znaczy konta na jednym z serwerów, na którym nasza strona fizycznie zostanie umieszczona, i który to hosting będzie gwarantował prawidłowe wyświetlanie. W propozycjach firm hostingowych naprawdę można przebierać i dopasować pakiet odpowiedni do potrzeb (kliknij tu). Jeżeli nasza strona zaczyna dopiero startować w sieci i nie będzie na początku dużej liczny wizyt, to spokojnie powinien wystarczyć nawet najprostszy z pakietów, kosztujący kilkadziesiąt złotych rocznie. Trzeba jednak bardzo rozważnie znaleźć firmę której zlecimy utrzymywanie strony.serwis www supermarket Kielce supermarket KielceTanie serwery wirtualne często są oferowane przez niezbyt rzetelne firemki, uruchamiane przez studentów albo uczniów. Zachęcają one niską ceną i wysokimi parametrami, lecz niestety jakość wykonywanych usług zostawia wiele do życzenia. Serwery często pracują niestabilnie, pokazują błędy i się wieszają, dlatego też lepiej wysupłać kilka złotych więcej i mieć pewność, że wgrane strony będą się cały czas otwierać, a dane i pliki zgromadzone podczas pracy strony będą bezpieczne.