Chyba każdy z nas miał w którymś momencie okazję widzieć brygadę energetycznego zakładu, zajmującą się naprawianiem sieci energetycznej

Podstawowym narzędziem pracy ekip energetycznych jest podnośnik koszowy, czyli umieszczony na długim wysięgniku kosz, do którego wchodzą pracownicy i następnie całość jest podnoszona na zadaną wysokość. W przypadkach sprzętu elektrycznego podnośniki muszą spełniać odpowiednie parametry bezpieczeństwa, czyli muszą być należycie odseparowane od reszty urządzenia.

Ale tego typu podnośniki są stosowane przy większości prac na kilkumetrowej wysokości. Coraz częściej używają ich przedsiębiorstwa które się zajmują utrzymaniem zieleni do przycinania gałęzi, wykorzystuje je również branża reklamowa czy remontowa. W takich zastosowaniach nie musi się izolować platformy, co jest konieczne w energetyce, niemniej planując zakup czy wynajem podnośników trzeba zwrócić uwagę na ich należytą jakość. W związku z tym że praca z reguły będzie się odbywać na kilkumetrowej wysokości, to każdy podnośnik koszowy musi spełnić odpowiednie normy.

W sprzedaży jest oferowanych dużo rodzajów podnośników koszowych, a wybór najlepszego uzależniony jest od oczekiwań i preferencji kupujących (www). Dużą popularnością cały czas się cieszą podnośniki przegubowe, teleskopowe i przegubowo-teleskopowe. Dwie pierwsze odmiany posiadają sporo ograniczeń jeżeli chodzi o parametry pracy, najbardziej uniwersalny jest model ostatni, który umożliwia dostanie się w trudno dostępne miejsca i dokładne ustawienie platformy z koszem w miejscu wykonywania prac. Tego typu podnośniki mają zasięg do kilkunastu metrów, zależnie od swojej wielkości i rodzaju zastosowanego podwozia. Dość często są stosowane również podnośniki nożycowe, w ich przypadku podnoszenie roboczej platformy odbywa się przez rozsunięcie paru złożonych elementów wysięgnika. Podnośniki charakteryzuje lista różnych parametrów określających dokładnie, do czego można ich używać i jakie będą ich warunki pracy.

Opracowaliśmy dla Ciebie kolejne atrakcyjne wiadomości na frapujący Cię temat. Wejdź do nowego wpisu i czytaj wpis odbiór sprzętu agd wrocław.

Rozważając zakup podnośnika na samym początku należy określić, do jakiego rodzaju prac będzie on wykorzystywany, i do tego dobrać model posiadający najlepsze parametry.

Zobacz także – firmy posiadające w swojej ofercie zabezpieczenia przeciwpożarowe.