Marketing automation – skuteczny sposób na wzrost sprzedaży firmy.

Trudno sobie obecnie wyobrazić firmę istniejącą w oderwaniu od świata internetu. Nawet jeśli dana firma działa w jednej z tradycyjnych branż, to tak czy inaczej musi także zaistnieć w sieci internetowej, gdyż tam są jego klienci. Jednak samo bycie w internecie bardzo mało oznacza. Bardzo ważne jest posiadanie wiedzy oraz narzędzi pozwalających na uzyskiwanie korzyści z tej bytności. Narzędzia te dostarcza nam tzw. automatyzacja marketingu.

Automatyzacja marketingu

Źródło: sxc.hu/photo/1377963

Automatyzacja marketingu (z angielskiego marketing automation) polega na przeprowadzaniu badań marketingowych przy użyciu specjalistycznych programów. Ich pierwszorzędnym celem jest wzrost sprzedaży.przeczytaj więcej workflow faktur workflow fakturJednak nie jest to narzędzie działające jak znane od dawna systemy sprzedaży. Aby osiągnąć wzrost sprzedaży automatyzacja marketingu jest skierowana na m.in. monitoring i analizę userów korzystających z firmowej strony www, segmentację klientów pod względem ich cech np. wieku, zainteresowań, miejsca zamieszkania.

Aby odnaleźć ciekawe zagadnienia w sieci, to na początku kliknij w link znajdujący się tu i przejdź dalej (https://abclab.pl/4-akcesoria-do-krioprezerwacji) – na pewno nie będziesz żałować.

Praca na nowoczesnym oprogramowaniu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Specjalistyczne oprogramowanie pozwala na szybkie zgromadzenie danych oraz ich analizę. Dzięki temu możliwe jest maksymalne skierowanie marketingu na daną grupę docelową. Dobre efekty notuje się w przypadku badania baz danych mailowych i późniejszych akcjach mailingowych. Efekty są o wiele szybsze i o wiele lepsze niż w przypadku działań marketingowych przeprowadzanych „na ślepo”. Automatyzacja to świetny sposób na oszczędność czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne działania.

Następnym wielkim plusem programów z dziedziny marketing automation jest ich bezproblemowa integrowalność z innymi systemami działającymi w przedsiębiorstwie. Mowa tu głównie, w dużej mierze o systemach zarządzania relacjami z klientami, takich jak np crm online czy ERP.