Wybieramy dobry obiektyw Sigma

Każdy miłośnik nowoczesnej fotografii poszukuje uniwersalnego obiektywu do swojego urządzenia. Każdy doświadczony fotograf ma jednak świadomość, że tego rodzaju urządzenie nie istnieje. Optyka ma swoje ograniczenia, których nie da się w żaden sposób ominąć. Profesjonalne urządzenia oferują wysoką jakość zdjęcia, nie są to jednak obiektywy uniwersalne. Teleobiektywy służą do fotografowania dalekich celów, są więc używane przez fotoreporterów czy astro fotografów. Optyka stałoogniskowa za to cechuje się znakomitą jakością obrazu, ale z uwagi na niemożność szybkiej zmiany kadru, wykorzystuje się ją zazwyczaj w warunkach studyjnych.

Cechy a zastosowanie

obiektyw

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci lustrzanek cyfrowych udostępniają sporo obiektywów do swoich aparatów, każdy odznaczający się odmiennymi właściwościami optycznymi. Obiektywy takie można wykorzystywać jedynie w aparacie tego samego producenta. Wyjątkiem jest firma Sigma, która oferuje swoje urządzenia z mocowaniami dla wszystkich znanych firm. Każdy obiektyw Sigma 10-20 posiada parę głównych wyznaczników, które decydują o jego najważniejszym zastosowaniu. Najbardziej istotne, to: ogniskowa i przesłona. Ogniskowa ustala jak duży kąt widzenia będzie miał obiektyw. Obiektyw o wysokiej ogniskowej to teleobiektyw, ten o niskiej ogniskowej to najlepszy obiektyw szerokokątny. Tego rodzaju urządzenia wykorzystuje się z tym związane – możliwe jest uwiecznianie obiektów znajdujących się w ruchu.

Fotografia zaawansowana

W sprzedaży jest oferowana również optyka do profesjonalnego zastosowania – przykładowo do wykonywania panoram sferycznych. Rodzajem profesjonalnej fotografii, która jest znana przeciętnemu amatorowi fotografii jest makrofotografia. Polega ona na utrwalaniu obiektu w większym zbliżeniu.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Musisz wejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej serwis apple szczegółów.

Taki rezultat ciężko jest jednak osiągnąć z użyciem teleobiektywu. Obiektyw makro nie umożliwia bowiem dużego zbliżenia, a opcję wyostrzenia obrazu znajdującego się w małej odległości od przedniej soczewki obiektywu, jakiej teleobiektywy nie posiadają (Więcej).