Telekomunikacja w firmie

Telekomunikacja zajmuje się przenoszeniem różnego rodzaju elementów i danych na znaczne odległości przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologii. Pionierskim znanym powszechnie urządzeniem tego rodzaju była sieć telegraficzna. Opierało się to na przekazywaniu treści z wykorzystaniem sygnałów w postaci kodu, które były interpretowane przez pracownika i notowane w formie słownej. Kolejnym krokiem ewolucji w przekazywaniu informacji było wynalezienie telefonii. Telefonia zmniejszała ryzyko odebrania sygnału przez tych do których ta wiadomość nie była adresowana. Oprócz tego telefonia umożliwiała wysyłanie wiadomości głosowych, nie tylko sygnałów elektrycznych.

centrala telefoniczna

Autor: stwn
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwój technologiiTelefony bardzo szybko zyskały popularność, w pewnym okresie rozwoju tej technologii (http://rfid.zone/higgs-ec) przeprowadzono nawet kabel na dnie oceanu, by umożliwić porozumiewanie się z ludźmi na innych kontynentach. Do poprawnego przekazu telefonicznego konieczne są dwa telefony, żeby jednak posłużyć się siecią złożoną z większej ilości aparatów, posiadających swoje oddzielne numery, niezbędna jest centrala telefoniczna.

Sprawdź ten odnośnik i przeczytaj dodatkowo więcej szczegółów w ofercie (http://www.shoplet.pl/47-komputery-dla-seniora) – one też powiększą Twoją wiedzę na rozpatrywany w tym artykule problem.

W początkowym czasie centrala musiała być obsługiwana przez telefonistę, który ręcznie przekazywał rozmówców na konkretną linię. Aktualnie operacja ta dokonuje się automatycznie, przez centrale cyfrowe bądź hybrydowe. Niektóre firmy posiadają również swoje własne sieci telefoniczne, obsługiwane przez niewielkie centrale hybrydowe – przykładowo centrale voip .Telefonia przyszłościObecnie komunikacja telefoniczna najczęściej przebiega bezprzewodowo. Telefony komórkowe posiadają dostęp do sieci WWW, a ich anteny są tak skonstruowane, że automatycznie przystosowują się do używania jak najmocniejszego sygnału. Na chwilę obecną przekaz danych jest tak wielki, że umożliwia użytkownikowi oglądanie telewizji w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe za pomocą tak zwanej sieci 4g, od pewnego czasu mają miejsce jednak prace nad zastosowaniem jeszcze szybszej sieci 5g. Będzie to sieć o większej przepustowości, pozwalającej jednemu użytkownikowi oglądać telewizję w z ogromną prędkością. Pozwoli to również stworzyć bardziej multimedialne urządzenia mobilne.

Źródło: