Technologie w naszym życiu – co należałoby wiedzieć?

Dziś wszystko idzie do przodu razem z rozwojem techniki. To fantastyczne jak logicznie można rozwiązać pewne kłopoty dzięki technice. Do tego rodzaju rozwiązań zaliczamy karty zbliżeniowe. Karty te pozwalają na otwieranie różnych pomieszczeń, niektóre pozwalają na podniesienie bramek obrotowych lub szlabanów na strzeżonych parkingach. Karty bankomatowe również wykorzystują tą technologię.

Karta kredytowa na zakupy

Źródło: http://pixabay.com/
Dzięki nim do określonej sumy można płacić za towar bez wstukiwania pinu, a tylko przez zbliżenie karty do czytnika. To spore ułatwienie. Ludzie nie muszą mieć klucza do kilku pomieszczeń w biurze. Nie musimy zapamiętywać pinu i opóźniać szybkości obsługi klientów w kolejce. Karty tego typu wykorzystuje się też w komunikacji miejskiej. Co ciekawe również legitymacje studenckie są tworzone właśnie niczym karta zbliżeniowa. Tego typu rozwiązania pomagają w lepszym wykorzystaniu czasu. Mikroprocesor wmontowany w karty zbliżeniowe – (inaczej karty rfid) pozwala na bezdotykowe przekazanie danych.

Miejsce na parkingu

Ciepło od poziomu  1

Autor: INPLUS PR
Źródło: INPLUS PR

Dziś trudno jest wyszukać niezajęte miejsce na parkingu. Często miejsca mające służyć pracownikom z konkretnego budynku są zajęte przez pierwszego lepszego człowieka. Dlatego firmy zaczęły tworzyć parkingi strzeżone. Ale zamiast zatrudniać kolejnego pracownika instalowany jest system parkingowy. Przez urządzenia tego systemu na konkretny parking da się dostać tylko za pobraniem biletu lub w momencie zbliżenia karty upoważniającej – zależnie od systemu. Dodatkowo systemy parkingowe bywają wyposażone w wyświetlacze led, które mają za zadanie informować ile w konkretnym miejscu jest wolnych miejsc parkingowych. Jest to bardzo ważne na parkingach w galeriach handlowych. Nie musimy krążyć na wszystkich poziomach parkingów. To duże uproszczenie dla osób mających samochody. Cały system podlega monitorowaniu. System parkingowy daje możliwość również sprawdzić jaka ilość samochodów każdego dnia korzysta z parkingu. Poza tym firmy mają dopasowaną wielkość bramek do samochodów, które miałyby korzystać z konkretnego systemu. Oczywistością jest, że na parkingu dla ciężarówek nie zostaną zamontowane najmniejsze bramki jak dla aut osobowych.

Tak, więc cały system składa się z kilku korelujących ze sobą urządzeń. Firmy zajmujące się montażem tego typu systemy przeprowadzają szkolenia dotyczące korzystania z ich produktu. Osobom chcącym dowiedzieć się więcej rekomendujemy stronę: paski basenowe.