Rynek aplikacji na smartfony

Rozwój gałęzi telefonii komórkowej przyspiesza w ostatnich latach. Obecnie ponad 50% sprzedawanych telefonów to smartfony. Prym wiedzie iphone, którego premiera za każdym razem przynosi rozgłos w mediach. Apple posiada swoich wiernych fanów, którzy czekają często w długich kolejkach by zakupić smartfona w dniu premiery.

Mimo wysokich cen, produkty firmy Apple sprzedają się znakomicie. Na tyle, że ucierpiał poważnie na tym dawny lider – nokia. Skandynawska firma przeoczyła boom na smartfony, przez co bardzo szybko mocno odbiło się to na sprzedaży.

smartfony

Źródło: technibufallo.com

Szansę wykorzystali azjatyccy producenci głównie samsung. Najdroższy smartfon Samsunga Galaxy cieszy się bardzo dużą popularnością, a i jego cena jest o wiele niższa niż ceny Iphona. Smartfon Samsunga posiada bardzo dużo możliwości, często takich samych co Iphone.

HTC przedstawiło nowy smartfon z Windowsem i HTC Sense – inteligentnym interfejsem użytkownika. Użyty w HD2 szeroki ekran pojemnościowy na 4,3 cala pozwala na wyświetlanie wyraźnego obrazu oraz łatwe przeglądanie stron i używanie z aplikacji. Dzięki temu projektowanie aplikacji na windows phone ma jeszcze lepsze możliwości.

To jeszcze jeden krok w stronę personalizacji telefonów. Wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala umożliwia pokazywanie animowanych informacji o pogodzie z użyciem pełnego ekranu. HD2 może być dopasowywane w sposób najbardziej odpowiadający potrzebom właściciela poprzez pobieranie aplikacji.

Warto zauważyć, że w najnowszych modelach smartfonów wyświetlacze są coraz większe. Nie ma już klawiatury, teraz wyświetlana jest na wyświetlaczu smartfona. Wielkie wyświetlacze umożliwiły na przedstawienie userom tysięcy programów jak nawigacje.

Także jakość aparatów, w które wyposażone są smartfony jest bardzo dobra. Przeważnie mają one po kilkanaście megapikseli i wspaniałą jakość zdjęć.

Ogromna szybkość procesorów w smartfonach umożliwiła tworzenie zaawansowanych aplikacji. Sprawiło to że zrodziła się następna gałąź jaką jest development aplikacji mobilnych. Sporo firm chciałoby mieć własne programy, by ściągnąć użytkowników. Mogą to być programy takie jak opcja zamówienia taksówki, czy przeróżne gry.

Źródło: jojomobile.eu