Patrz na zasilacz anteny satelitarnej

Zakup i instalacja anteny telewizyjnej niosą za sobą szereg pytań i czynności, które należy spełnić zanim antena będzie normalnie pracować. Uwzględniając typ mieszkania, lokowanie w terenie, a nawet kwestie pogodowe, kluczowe staje się solidne zainstalowanie anteny z odbiornikiem. Większość tych kłopotów nie dotyczy użytkownicy odbiorników cyfrowych.

Piloty do tv

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkości talerzy anten satelitarnych (cyfrowe anteny) rozpoczynają się od 60 cm średnicy.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto podobne nasze serwisy, które omawiają to zagadnienie – na pewno też Cię zafascynują.

W nomenklaturze twórców uznawane są jako małe. Talerze rosną niemal proporcjonalnie aż do 120 centymetrów – talerz tej wielkości to koszt blisko 120-140 złotych. Przy gabarytach większej średnicy cena anteny rośnie diametralnie – równie spore rozbieżności występują w różnicach cenowych. Za większe, 1,5-metrowe talerze zapłacimy producentowi blisko trzysta, czterysta (są i anteny za tysiąc złotych). Standardowa, wykorzystywana w gospodarstwach antena satelitarna powinna mieć talerz o średnicy 85 cm lub trochę więcej. Egzemplarze o średnicy powyżej 1,5 metra powinny być rozwiązaniem tylko dla lokatorów z małym zasięgiem oraz utrudnionym kontaktem z satelitami.

Większość anten wykonywana jest z aluminiowego materiału. W przypadku samych czasz istotny jest również montaż. Przy wadliwym zamontowaniu popularnej „miski”, anomalie pogodowe (np. bardzo silny wiatr) mogą spowodować jej odczepienie i upadek z dużej wysokości. Dlatego warto zamontować anteny satelitarne na mocnych śrubach i dodatkowych wspornikach – bezpieczeństwa nigdy za wiele! W przypadku anten pod telewizje cyfrowe rośnie rola wzmacniaczy, znikają również popularne niegdyś talerze. Wyjątkiem są anteny dookólne, z niewielkimi talerzykami o średnicy 20-26 cm. Przeznaczone są pod miejsca odludne, jak i parapety za oknem w gęsto usianych wieżowcach. Anteny telewizyjne (kliknij tu po więcej informacji:anteny telewizyjne naziemne) występują zwykle w parze z odbiornikami cyfrowymi. Temat zasięgu przechodzi powoli do historii – już nie chodzi tylko o talerz (paraboliczny czy offsetowy), a jakość i potencjał zasilacza, dającego lepszy obraz i więcej kolorów. Choć strumienie analogiczne są usuwane, wielopasmowe anteny cyfrowe dają użytkownikom opcję podwójnego oglądania, w wersji cyfrowej i analogowej. Zasięg dobrego odbioru w cyfrowych nadajnikach liczy się na dziesiątki kilometrów – pozwalają one na odbiór prawie 70 kanałów.

Chcesz przeglądnąć więcej naszych tekstów? Rewelacyjnie! Spieszmy więc donieść, że jesteśmy tutaj – znajdziesz nas w podanym linku.