Kilka informacji odnośnie tworzenia portfolio

Pytanie pojawiające się w tytule wpisu ma jedną właściwą odpowiedź – portfolio jest kluczowe dla modelki. To specjalny katalog, w którym znajdują się zdjęcia z modelką, cyknięte przez różnych fotografów.

aparat fotografa

Parę lat temu był tworzony on na papierze, współcześnie w modzie są internetowe portfolia. Taka cyfrowa fotografia modelek posiada dużo zalet. Głównie dlatego, że taki album jest łatwo dostępny dla wszystkich użytkowników sieci, w tym również dla firm branżowych. Są w cyberprzestrzeni branżowe strony, na których można wykreować swój profil i dodawać fotografie, układać je tematycznie, a inni użytkownicy mogą je oceniać. W ten sposób anonimowa niedoświadczona modelka może zachwycić internautów i otrzymać świetny kontrakt z prestiżową agencją. A poza tym nie tylko uroda modelki może tu zyskać uznanie, a też talenty fotografa.

Można pokusić się o stwierdzenie, że w dla modelki połowę roboty ma porządny fotograf. Na jego głowie znajduje się sporo istotnych rzeczfotograf (zobacz angelka.pl)?y fotograf musi mieć wyobraźnię, by zaproponować ciekawą formułę fotki, dopasować rekwizyty i otoczenie. Powinien również zadecydować w kwestii stroju modelki oraz pasującego do całości make-upu, który mocno podkreśli urodę fotografowanej. Musi operować porządnym ekwipunkiem, i mowa tu nie wyłącznie o lustrzance.

fotografia modelek

Źródło: flickr.com

Kluczowe jest prawidłowe oświetlenie sceny. Morał z tego taki, że startująca karierę modelka musi poszukać uzdolnionego fotografa, który za opłatą lub gratisowo (żądając w zamian tylko deklaracji autorstwa w portfolio) zrobi porządne fotografie, które zaprowadzą do najlepszych agencji nad Wisłą. A odszukać speca da się przez sieć. O ile żyjesz w stolicy, najlepiej do wyszukiwarki wklepać zdanie na przykład: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, albo po prostu poszukać ofert na portalach z modelkami.

Relacja między obiektem zdjęć a wykonawcą jest tak symbiotyczna, że raczej nie będzie wiele zachodu ze wyborem ciekawej oferty.

Źródło: fphoto.pl