Kiedy telefon komórkowy zawodzi…

Myśliwy w dzisiejszych czasach to już nie mężczyzna odziany w kawałek zwierzęcej skóry, przedzierający się przez lasy i zarośla z łukiem i czający się na zwierzę. To diametralnie różny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska i gadżety strzeleckie.

Albowiem prawdziwy myśliwy dba także o ubiór na polowanie. Nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale głównie dla wygody i własnego komfortu.

telefon

Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze dobrane obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to zasadnicza kwestia. Wygoda jest ważna, ale bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa.
Jeżeli chodzi o spodnie czy koszule, mamy sporą dowolność – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez całą paletę jaśniejszych odcieni i krojów. Interesującym okryciem na polowanie może być wełniana kamizelka. Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest jednak kurtka. Chroni na polowaniu przed złą pogodą, nie ogranicza ruchów a co więcej, ułatwia kamuflaż. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów kurtki są na tyle uniwersalne, iż nadają się do noszenia o różnych porach roku.

Na wyprawy po lesie przyda nam się również krótkofalówka . Takie radia muszą pracować na akumulatorkach jak również na bateriach, posiadać duży zasięg pozwalając na szybki kontakt bez zbędnego hałasu. Komfort i wygoda, tego powinniśmy się spodziewać po walkie-talkie.

Warto wybrać się na zakupy w sklepach internetowych, wpisując w wyszukiwarce tekst: krótkofalówki sklep. Niewysokie ceny, dostęp do ogromnej ilości produktów a także krótki czas dostawy to argumenty, które przekonają nas do skorzystania z oferty walkie talkie sklep. Znajdziemy tam także radiotelefony, które coraz częściej pojawiają się na polowaniach.

Jeśli zaciekawił Cię taki tekst, sprawdź przykłady (http://www.c-l.pl/) umieszczone tutaj. Z pewnością znajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Podczas samodzielnego polowania (gdy telefon komórkowy zawodzi|nie funkcjonuje jak należy), w niebezpiecznych sytuacjach, łącząc się przez radiotelefon możemy spodziewać się szybkiego odzewu. To uzasadnienie dla którego w krajach skandynawskich każdy członek koła łowieckiego jest zobowiązany mieć radiotelefon na polowaniu. Wartym uwagi sprzętem jest DMR hytera. Wytrzymała na zabrudzenia, upadki – przeznaczona do pracy w terenie, solidnie wykonana i z dużym zasięgiem, sprawdzi się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach, o jakie łatwo w czasie polowań.